• <
siemens_gamesa_2022

Dwa częściowo wyposażone bloki wycieczkowca wypłynęły ze stoczni Crist

ew

08.05.2020 14:21 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dwa częściowo wyposażone bloki wycieczkowca wypłynęły ze stoczni Crist

Partnerzy portalu

Dwa częściowo wyposażone bloki wycieczkowca wypłynęły ze stoczni Crist - GospodarkaMorska.pl

Mimo epidemii koronawirusa, praca w polskich stoczniach się nie zatrzymała. Crist zbudował dwa częściowo wyposażone bloki wycieczkowca dla armatora AIDA Cruises. Wczoraj, wypłynęły do niemieckiej stoczni Meyer Werft w Papenburgu.

Bloki dziobowe o długości około 18 m i wadze 510 i 380 t powstały pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego RINA. Ich numer budowy to S.709.

Jak powiedział nam Tomasz Wrzask, PR & Marketing Manager w Crist SA.: "Mimo epidemii koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami, nasze kontrakty realizowane są na czas. W następnych miesiącach oddamy częściowo wyposażony kadłub kablowca Nexans Aurora, natomiast latem zaczniemy budowę hybrydowego promu dla fińskiego FinFerries. Na bieżąco monitorujemy rynek i staramy się reagować dynamicznie na sytuację. Oczywiście, wprowadziliśmy pewne obostrzenia związane z epidemią takie jak podział stoczni na strefy czy praca rotacyjna dla pracowników biurowych, ale udało nam się zorganizować w ten sposób, aby nie dochodziło do opóźnień. Mamy nadzieję, że sprawnie przejdziemy przez tę trudną dla całego rynku sytuację". 

CRIST jest obecnie jedną z największych polskich stoczni. W trakcie trzydziestoletniej działalności osiągnęła pozycję jednego z czołowych producentów wyspecjalizowanego sprzętu stoczniowego oraz jednostek pływających dla największych światowych odbiorców. Stocznia koncentruje swój rozwój wokół budowy specjalistycznych statków i konstrukcji dla przemysłu morskiego. 

AIDA Cruises jest częścią Carnival Corporation & plc, największego na świecie koncernu cruisingowego. W swym portfolio posiada kilka najbardziej znanych na rynku wycieczkowych marek jak m.in.: Carnival Cruise Lines, Costa Crociere, Cunard Line, Holland America Line, Ibero Cruises, Ocean Village, P&O Cruises, P&O Cruises Australia, Princess Cruises, Seabourn Cruise Line.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.