• <
PZT_980x120_gif_2020

BOTA Technik z kolejną inwestycją (wideo)

Strona główna Porty, logistyka BOTA Technik z kolejną inwestycją (wideo)

BOTA Technik z kolejną inwestycją. Nieustający rozwój firmy wkrótce zaowocuje otwarciem nowej hali produkcyjnej i części biurowej. Oddanie nowej hali do użytku zaplanowane jest na październik bieżącego roku.

BOTA Technik z kolejną inwestycją (wideo) - GospodarkaMorska.pl

ew

07.06.2020 Źródło: własne

Nieustający rozwój firmy wkrótce zaowocuje otwarciem nowej hali produkcyjnej z częścią biurową. Oddanie rozbudowywanej części do użytku zaplanowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku.

Inwestycja o łącznej powierzchni 1300m2 powstaje w Gdańsku przy ulicy Nowy Świat 38c w bezpośrednim sąsiedztwie głównej siedziby firmy. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec 2019 roku.

W związku z rozbudową, zwiększą się możliwości technologiczne i konkurencyjność firmy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Nowa hala sprosta realizacji stale rosnącej liczbie prac serwisowych oraz zamówień o coraz większym poziomie złożoności.  

Jak przyznają przedstawiciele przedsiębiorstwa: "Prace nad naszą nową halą idą pełną parą. Nie możemy się doczekać, by wypełnić ją nowoczesnym sprzętem. To jednocześnie szansa na kolejne, ciekawe projekty".

Bota Technik jest prywatną firmą z polskim kapitałem specjalizującą się w serwisie oraz dostawie rozwiązań dedykowanych dla segmentu morskich systemów napędowych.

Na rynku lokalnym, strategicznie ważną przewagą konkurencyjną spółki pozostaje posiadanie szeregu przedstawicielstw kluczowych dostawców branży, takich jak: Cummins, Jastram, Kemel, Vulkan Couplings, Twin Disc, HamiltonJet, Effer, Erma First, POT.  Co warte podkreślenia, spółka posiada wyłączną autoryzację na sprzedaż i serwis  dla wymienionych marek na rynku krajowym, co umożliwia jej występować jako integrator systemów na nowo budowanych jednostkach.

Flagową pozycją w asortymencie Spółki pozostaje serwis morskich układów napędowych, a w szczególności:

- remonty linii wałów,
- usługi w zakresie śrub napędowych stałych i nastawnych,
- kompleksowe usługi w zakresie przeglądów i napraw przekładni napędu głównego,
- remonty sterów strumieniowych CPP i FPP wszystkich wiodących producentów,
- serwis silników spalinowych oraz zespołów prądotwórczych,
- remonty maszyn sterowych,

Spółka prowadzi również działalność w obszarach związanych z systemami sterowania oraz szeroko pojętą automatyką okrętową.  Wykonuje projektowanie systemów sterowania, montaże nowych systemów, serwis oraz adaptację rozwiązań w starszych wersjach, a także zaprojektowała własny układ sterowania: TRC-1 opartym na sterowniku PLC zainstalowany i przetestowany na wielu jednostkach pływających.

Firma Bota Technik posiada również własny dział projektowy stanowiący z jednej strony wsparcie w codziennej działalności serwisowej firmy jak i prowadzący rozbudowane projekty komercyjne dla klientów z kraju i świata. W tym obszarze firma zdobyła już bogate doświadczenie w realizacji projektów badawczo – rozwojowych, finansowanych zarówno ze środków własnych jak i środków publicznych.

Źródło:
własne
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.