• <

Norwegian Cruise Line wycofuje prognozę finansową i szuka oszczędności

PMK

27.04.2020 18:50 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Norwegian Cruise Line wycofuje prognozę finansową i szuka oszczędności

Partnerzy portalu

Norwegian Cruise Line wycofuje prognozę finansową i szuka oszczędności - GospodarkaMorska.pl

Norwegian Cruise Line Holdings Ltd ostrzegł w poniedziałek o kwartalnej stracie i wycofał swoją prognozę na 2020 rok. Firma zmaga się z zawieszeniem wszystkich podróży do końca czerwca z powodu kryzysu związanego z koronawirusem.

Pandemia zatrzymała międzynarodowe podróże i skutecznie zamknęła przemysł statków wycieczkowych i linii lotniczych, a firmy wykrwawiają się obecnie teraz z gotówki i starają się o nowe fundusze, aby przezwyciężyć spowolnienie, które może trwać dłużej niż oczekiwano.

Udziały Norwegian Cruise i ich rywali Carnival Corp i Royal Caribbean Cruises spadły w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ statki pozostają zadokowane w portach, a ludzie obawiają się podróżować w przyszłości.

Statki wycieczkowe również nie kwalifikują się do otrzymania finansowania w ramach ustawy o dofinansowaniu koronawirusowym, ponieważ nie zostały włączone do ustawy Stanów Zjednoczonych w tej sprawie, co dodatkowo komplikuje sytuację tych armatorów.

Norwegian Cruise wycofał swoją prognozę na pierwszy kwartał i resztę roku, ale powiedział, że spodziewa się strat w tym okresie. Royal Caribbean również wycofało swoją prognozę, podczas gdy Carnival również przewiduje roczną stratę.

Norwegian Cruise zapowiedziało, że zmniejszy wydatki o 515 milionów dolarów, aby zwiększyć swoje rezerwy gotówkowe. Firma, która pod koniec marca miała około 1,4 miliarda dolarów w gotówce i ekwiwalentach środków pieniężnych, powiedziała w poniedziałek, że sprzedaż biletów na dzień 31 marca wyniosła 1,8 miliarda dolarów, co obejmuje anulowanie około 850 milionów dolarów do 30 czerwca.

Pomimo coraz większej liczby odwołań, dyrektor generalny Frank Del Rio, był optymistycznie nastawiony do przyszłego popytu, przypominając słowa prezesa Carnivala, Arnolda Donalda, który przewidział duży wzrost rezerwacji na 2021 rok.

- Uważamy, że zakłócenia w branży turystycznej, choć bardzo dotkliwe, w końcu ustąpią - powiedział Del Rio.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.