• <

Nadchodzi ożywienie na rynku masowców wraz z końcem kryzysu wywołanego koronawirusem w Chinach

PMK

21.04.2020 20:55 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nadchodzi ożywienie na rynku masowców wraz z końcem kryzysu wywołanego koronawirusem w Chinach

Partnerzy portalu

Nadchodzi ożywienie na rynku masowców wraz z końcem kryzysu wywołanego koronawirusem w Chinach - GospodarkaMorska.pl

Stawki frachtowe masowców, które sięgnęły dna na początku tego roku, wykazują oznaki ożywienia.

Bałtycki Indeks Towarowy dla masowców Capesize wzrósł w ciągu ostatnich siedmiu tygodni wraz z poprawą aktywności w najwyższej gospodarce Azji, która poradziła sobie z kryzysem wywołanym epidemią COVID-10.

- Chiny były pierwszym krajem dotkniętym koronawirusem, ale teraz są także pierwszym, który wydostał się z kryzysu - powiedział Ralph Leszczyński, kierownik badań w brokerze Banchero Costa & Co. - Wszystko powoli, ale konsekwentnie wraca do normalności.

Mimo to perspektywy są zróżnicowane. Podczas gdy australijscy górnicy zwiększyli eksport rudy żelaza, dostawy w Brazylii wciąż kształtują się poniżej średniej, jak twierdzi Rahul Kapoor, globalny szef analityki towarowej i badań morskich oraz handlu w IHS Markit.

Na podstawie oficjalnych danych Brazylia wysłała w pierwszym kwartale 70,5 miliona ton rudy w porównaniu z 84,3 miliona ton w analogicznym okresie ubiegłego roku. W poniedziałek kopalnia Vale SA obniżyła wytyczne dotyczące rocznej produkcji rudy żelaza.

Obraz popytu jest również niepewny, chociaż inwestorzy obstawiają perspektywę większego wsparcia państwa dla złagodzenia wzrostu w Chinach. Podczas gdy chińskie nakłady stymulacyjne mogą być przyczyną optymizmu, niższa aktywność gospodarcza prawdopodobnie ograniczy jakiekolwiek znaczące ożywienie stóp procentowych.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.