• <
gryfia_70lat

MOL zamówił pierwsze japońskie promy napędzane paliwem LNG

PMK

21.11.2019 21:37 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski MOL zamówił pierwsze japońskie promy napędzane paliwem LNG

Partnerzy portalu

MOL zamówił pierwsze japońskie promy napędzane paliwem LNG - GospodarkaMorska.pl

Japoński gigant żeglugowy Mitsui O.S.K. Lines (MOL) i jego podspółka Ferry Sunflower Limited ujawniły plan budowy pierwszych w Japonii promów napędzanych LNG.

Zamówienie na jednostki przeznaczone do obsługi rynku japońskiego otrzyma rodzime Mitsubishi Shipbuilding. Ferry Sunflower wyczarteruje promy po dostarczeniu i uruchomi je na trasie Osaka-Beppu od końca 2022 roku.

Promy będą wyposażone w wydajne silniki dwupaliwowe i zapewnią pasażerom komfortowe zakwaterowanie. Co więcej, będą one cichsze niż obecne jednostki, zapewniając płynniejszą i bardziej relaksującą podróż.

Zastosowanie paliwa LNG pozwoli osiągnąć doskonałe wyniki środowiskowe, zmniejszając emisję dwutlenku węgla (CO2) o 20% w porównaniu z obecnymi jednostkami i praktycznie eliminując emisję tlenków siarki.

Nazwy nowych jednostek wywodzą się od Kurenai Maru i Murasaki Maru, które korporacyjny prekursor MOL, Osaka Shosen Kaisha, uruchomił na trasie Osaka-Beppu w 1910 roku. Te i inne statki o tych samych nazwach nazywano „Królową Morza” i „Królową Morza Wewnętrznego Seto”.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.