• <

Hurtigruten przedłuża zawieszenie rejsów, ale ma plan stopniowego wznowienia działalności

PMK

11.05.2020 20:33 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Hurtigruten przedłuża zawieszenie rejsów, ale ma plan stopniowego wznowienia działalności

Partnerzy portalu

Hurtigruten przedłuża zawieszenie rejsów, ale ma plan stopniowego wznowienia działalności - GospodarkaMorska.pl

W odpowiedzi na globalną pandemię koronawirusa Hurtigruten - największa na świecie linia rejsów ekspedycyjnych - przedłuży tymczasowe zawieszenie rejsów na całym świecie do połowy czerwca. Firma zamierza stopniowo wznawiać działalność od 16 czerwca.

- Mijają już dwa miesiące tej naprawdę wyjątkowej sytuacji. W taki czy inny sposób konsekwencje pandemii dotykają nas wszystkich - powiedział dyrektor generalny Hurtigruten, Daniel Skjeldam. - Nadal istnieje duża niepewność co do tego, co przyniosą kolejne tygodnie i miesiące. Obserwujemy jednak stopniowe znoszenie międzynarodowych ograniczeń. Powoli firmy otwierają się ponownie, a życie codzienne wraca do normalności.

W Norwegii - gdzie znajduje się siedziba Hurtigruten i która jest jednym z najpopularniejszych miejsc na rejsy po Arktyce - szkoły, przedszkola, restauracje, kina i fryzjerzy są już otwarte, a ograniczenia podróży są stopniowo znoszone.

- Stopniowe wznawianie operacji na wodach Norwegii to dla nas naturalny pierwszy krok w kierunku normalizacji. Rozmiar i skala naszego ponownego uruchomienia zależy od krajowych i międzynarodowych ograniczeń podróży, wsparcia rządu i innych czynników zewnętrznych, na które nie mamy wpływu. Z radością jednak powitamy znów gości na naszych statkach - powiedział Skjeldam.

Według Skjeldam Hurtigruten planuje także stopniowe wznowienie rejsów po Arktyce latem, „w obszarach, gdzie ograniczenia są zniesione i gdzie będzie to bezpieczne.

- Nic nie jest dla nas ważniejsze niż bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszej załogi i gości. Skjeldam mówi, że ściśle współpracujemy ze wszystkimi odpowiednimi władzami, ekspertami i agencjami, aby zapewnić bezpieczny i rozsądny restart naszych rejsów wyprawowych.

Nawet przed globalnym wybuchem Hurtigruten wprowadził surowe środki i protokoły w celu zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa. Armator nie odnotował żadnych potwierdzonych lub podejrzewanych przypadków COVID-19 na żadnym statku.

- W sumie wdrożymy setki małych i większych środków, aby zapewnić naszym gościom i załodze bezpieczeństwo. Niektóre z nich są przejściowe, inne będą trwałe – stwierdził Skjeldam.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.