• <

Flex LNG czarteruje kolejny nowy statek

PMK

26.11.2019 20:44 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Flex LNG czarteruje kolejny nowy statek - GospodarkaMorska.pl

Flex LNG zawarło długoterminową umowę z Clearlake Shipping, częścią grupy Gunvor, na czarter nowego gazowca LNG. Okres wynajęcia jednostki może wynieść do dziesięciu lat, ale tylko pierwsze pięć lat jest pewne.

Czarter rozpocznie się po dostarczeniu statku, które zaplanowano na sierpień 2020 roku. Będzie to jednostka o pojemności 173 400 m3, obecnie budowana w południowokoreańskim Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME). Wyposażony w wysokociśnieniowy dwusuwowy, wolnoobrotowy układ napędowy (ME-GI), statek jest również wyposażony w pełny układ FRS umożliwiający wysoki poziom elastyczności operacyjnej, biorąc pod uwagę niski współczynnik wypalania wynoszący 0,035% na dzień.

Gazowiec otrzyma nazwę Flex Artemis i będzie pływać pod banderą Wysp Marshalla.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia tej długoterminowej umowy z ... Gunvor, który był najbardziej aktywnym sprzedawcą spot LNGC w rozwijającym się handlu LNG. Jesteśmy przekonani, że nasz statek będzie bardzo odpowiedni do tego zadania, biorąc pod uwagę bardzo wysoką specyfikację techniczną - skomentował Øystein M. Kalleklev, dyrektor generalny Flex LNG Management AS.

Flex LNG posiada obecnie sześć statków i dodatkowe siedem nowych jednostek znajduje się w budowie. Ich dostarczenie planowane jest między drugim kwartałem 2020 a drugim kwartałem 2021 roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.