• <
Famor_1100x200_2022

Samsung Heavy zdobył warty 1,5 mld dolarów kontrakt na gazowce LNG

26.11.2019 20:46 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Samsung Heavy zdobył warty 1,5 mld dolarów kontrakt na gazowce LNG

Partnerzy portalu

Samsung Heavy zdobył warty 1,5 mld dolarów kontrakt na gazowce LNG - GospodarkaMorska.pl

Południowokoreańska stocznia Samsung Heavy Industries (SHI) zdobyła kolejny kontrakt na budowę gazowców do przewozu LNG.

Zamawiającym jest armator Eurasia, ale nie podano dokładnej liczby zakontraktowanych statków. Umowa warta jest 1,5 mld dolarów.

Wcześniej w tym miesiącu w Samsung Heavy Industries położono stępkę pod pierwszy z dwóch gazowców LNG dla armatora GasLog. Ceremonia odbyło się pół roku po starcie budowy tej jednostki o pojemności 174 tys. m3.

Nowy statek o numerze kadłuba 2300 jest częścią szerszego programu rozbudowy floty prowadzonego przez grecką spółkę GasLog.

W 2018 roku armator zamówił w sumie 7 jednostek w Samsung Heavy Industries. Najnowszym gazowcem był GasLog Warsaw o pojemności 180 000 m3, dostarczony w sierpniu tego roku. Pozostałe siedem zamówionych jednostek ma zostać przekazane do 2021 roku.

Po dostarczeniu statek będzie czarterowany w całości przez okres siedmiu lat przez spółkę zależną Cheniere Energy.

GasLog podpisał niedawno także 10-letnią umowę czarteru pływającej jednostki magazynowania LNG (FSU) z terminalem Sinolam. W ramach umowy jednostka zostanie przeznaczona do pracy przy projekcie energetycznym w pobliżu Colón w Panamie.

Czarter ma zostać spełniony poprzez przekształcenie GasLog Singapore trójpaliwowego gazowca LNG z silnikiem wysokoprężnym, zbudowanego w 2010 roku. Mimo konwersji na FSU statek będzie nadal mógł pełnić funkcję gazowca.

Konwersja odbędzie się w powiązaniu z zaplanowanym 5-letnim specjalnym przeglądem statku w trzecim kwartale 2020 roku, umożliwiając synergię czasu i kosztów z regularnym suchym dokowaniem statku.

Czarter rozpocznie się w momencie dostawy FSU w Panamie, co zaplanowano na listopad 2020 roku. Umowa jest zawarta na czas określony, zapewniając w ten sposób 100% wykorzystania na czas trwania czarteru.

GasLog szacuje, że najnowsza umowa wygenerowałaby EBITDA w wysokości około 20 milionów dolarów rocznie przez okres 10 lat.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.