• <

Christophe de Margerie pokonał pokrytą lodem część Północnej Drogi Morskiej

sons/offshore-energy

01.06.2020 11:14 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Christophe de Margerie pokonał pokrytą lodem część Północnej Drogi Morskiej

Partnerzy portalu

Christophe de Margerie pokonał pokrytą lodem część Północnej Drogi Morskiej - GospodarkaMorska.pl

Arktyczny przewoźnik skroplonego gazu ziemnego Christophe de Margerie z sukcesem przepłynął szlak tranzytowy Pólnocnej Drogi Morskiej (NSR). Statek klasy lodowej Arc7 należący do Sovcomflot pokonał pokrytą lodem część NSR skierowaną na wschód i dotarł do Cieśniny Beringa w ciągu 12 dni.

Największy niezależny producent gazu ziemnego w Rosji, Novatek, zauważył w swoim oświadczeniu, że podróż przez NSR do Cieśniny Beringa miała długość 2563 mil morskich.

Podróż odbyła się przed tradycyjnym początkiem letniego sezonu nawigacyjnego, w przeciętnych warunkach lodowych, przy maksymalnej grubości lodu na trasie sięgającej 1,3 metra.

Transport wschodni LNG wzdłuż NSR zwykle nie jest wykonywany w maju, ponieważ jest to jeden z najtrudniejszych miesięcy do żeglugi - zaznaczył Novatek w swoim oświadczeniu w poniedziałek.

Transportowiec LNG Christophe de Margerie opuścił port Sabetta 18 maja, minął Zatokę Ob i część Morza Kara bez pomocy lodołamacza, a następnie spotkał się z lodołamaczem atomowym Yamal, który eskortował jednostkę przez wschodnią część NSR.

Tankowiec dostarczy ładunek LNG wyprodukowany przez Novatek Yamal LNG do Chin.

Leonid Mikhelson, szef Novatek, powiedział:
„Aktywnie pracujemy nad przedłużeniem sezonu nawigacyjnego na wschód dla NSR i czekamy na dalszy rozwój wsparcia państwa dla tej trasy handlowej, poprzez zwiększenie możliwości lodołamania, a także pełną nawigację i pomoc hydrograficzną dla żeglugi. Dzięki temu wsparciu możemy znacząco przyczynić się do rocznego obrotu towarowego wzdłuż szlaku Morza Północnego, realizując nasze projekty LNG na dużą skalę, w ramach których do 2030 r. ma zostać wyprodukowane do 70 milionów ton”.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.