• <
BOTA_2023

Rusza linia tramwaju wodnego na Wyspę Sobieszewską

25.06.2015 22:42 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Już niedługo na gdańską Wyspę Sobieszewską będzie można dostać się także tramwajem wodnym. Od jutra bowiem tramwaj wodny linii F6 na trasie Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa, zawijał będzie również do przystanku na Wyspie Sobieszewskiej.

- Linia F6 będzie funkcjonować na zmodyfikowanej o przystanek na Wyspie Sobieszewskiej trasie od 27 czerwca do 31 sierpnia, czyli w okresie wakacji – mówi zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. - Uruchomienie przystanku na Wyspie Sobieszewskiej z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy zgłaszali nam taki postulat. Mamy nadzieję, że wzbogacenie oferty przewozowej tej konkretnej linii tramwaju wodnego spotka się z zainteresowaniem zarówno gdańszczan, jak i turystów – dodaje Grzelak.

Tramwaj F6 wykonuje dziennie po trzy kursy w obie strony. - Po dodaniu przystanku na Wyspie Sobieszewskiej, tramwaj ten od soboty będzie obsługiwał przystanki: Targ Rybny - Sienna Grobla II – Wiosny Ludów - Tamka – Wyspa Sobieszewska – Górki Zachodnie – Narodowe Centrum Żeglarstwa – informuje dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Jerzy Dobaczewski.

Możliwość cumowania tramwaju wodnego na Sobieszewie to efekt remontu 250 metrów nabrzeża w tym rejonie.

- W ramach prac wykonano m.in. nowe obniżenie do cumowania dla małych jednostek pływających, a także barierki, drabiki i oznakowania dla jednostek pływających – mówi Bogusław Pinkiewicz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. – To obniżenie pozwoli przycumować takim jednostkom, jak właśnie tramwaj wodny. Dodatkowo wykonano także pirs dla lodołamaczy wraz z systemem odbojowym i cumowniczym, odwodniono także część nabrzeża wraz z odprowadzeniem wód opadowych – dodaje.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.