• <
smartre_2023

Czołowa firma żeglugowa z Arabii Saudyjskiej ze wzrostem zysku

18.04.2016 18:01 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Czołowa firma żeglugowa z Arabii Saudyjskiej ze wzrostem zysku

Partnerzy portalu

Czołowa firma żeglugowa z Arabii Saudyjskiej ze wzrostem zysku - GospodarkaMorska.pl

Narodowa Firma Żeglugowa z Arabii Saudyjskiej odnotowała wzrost zysków w pierwszym kwartale 2016 r. Zysk netto spółki wyniósł w tym okresie 163,2 mln dolarów.

 

Tym samym zysk netto firmy wzrósł o 53 proc. w porównaniu do odpowiedniego okresu rok wcześniej. Spółka Bahri oznajmiła, że wzrost zawdzięcza głównie zwiększeniu przychodu operacyjnego wynikającego z zakupu i dostaw kilku ogromnych tankowców do transportu ropy (VLCC). W ten sposób flota VLCC firmy powiększyła się o 5 statków, osiągając łączną liczbę 36.

 

Inne czynniki wpływające na poprawę wyników finansowych armatora to wzrost stawki w średnim koszcie frachtu transportu ropy na rynku spotowym (umów krótkoterminowych) w pierwszym kwartale roku w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Lepsze wyniki finansowe da się zaobserwować w całym sektorze transportowym, co jest zasługą poprawy wydajności działalności operacyjnej, a także spadku w średnich kosztach utrzymania statku i cenach dokowania.

 

Zysk operacyjny spółki Bahri wzrósł natomiast o 65 proc., z ponad 114,2 mln dolarów w pierwszych trzech miesiącach 2015, do 189,2 mln dolarów w analogicznym okresie 2016.

 

6 kwietnia, spółka córka - National Chemical Carriers - odebrała trzeci, z pięciu docelowo planowanych, używanych tankowców średniej wielkości, które zostały zakupione w lutym za 166,5 mln dolarów.

 

Kolejne dwa tankowce, zbudowane w 2014 r. w południowokoreańskiej stoczni Hyundai Mipo Dockyard dla Scorpio Tankers Inc., mają zostać dostarczone nowemu właścicielowi do końca czerwca tego roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.