• <
bulk_cargo_port_szczecin

Brazylijskie i australijskie żelazo napędzi rynek masowców

PMK

01.09.2018 21:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Brazylijskie i australijskie żelazo napędzi rynek masowców

Partnerzy portalu

Brazylijskie i australijskie żelazo napędzi rynek masowców - GospodarkaMorska.pl

Już od dłuższego czasu armatorzy masowców nie mieli wielu powodów do zadowolenia. Przewoźnicy ze Stanów Zjednoczonych przewidują jednak wysokie zarobki swoich jednostek przez kolejne dwa lata z powodu wzmożonego zapotrzebowania na wysokiej jakości rudy żelaza z Brazylii i Australii.

Chiny mocno obniżyły swoje wydobycie żelaza z powodu mocnego smogu. Chińskie huty będą więc zmuszone importować ten surowiec z innego źródła. Dodatkowo rząd Państwa Środka będzie dalej wprowadzał obostrzenia mające poprawić jakość powietrza w kolejnych trzech latach.

- Pierwsze oznaki tego trendu było widać już w ostatnich miesiącach. Wierzymy, że ten trend będzie trwał w kolejnym roku i jeszcze wzrośnie na sile – powiedział Gary Vogel z Eagle Bulk Shipping.

Zarobki największych masowców capesize mają wzrosnąć do 24 tys. dolarów w przyszłym roku. To o 10 tys. dolarów więcej niż na początku zeszłego roku. Z kolei zapotrzebowanie na żelazo w Chinach powinno rosnąć w tempie 4-5 proc. przez kolejne 3 lata.

Do 2020 roku branża przewozów masowych zmieni się nie do poznania. Będziemy świadkami bankructw i konsolidacji na rynku. Najlepsi armatorzy będą operować dużą flotą, która pozwoli im lepiej dostosować się do następnych kryzysów. Zmarginalizowana zostanie za to rola mniejszych przewoźników.
Kolejne 3 lata obfitować powinny więc w wiele zmian.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.