• <

RIA Nowosti: Rosja rozpoczęła duże ćwiczenia wojskowe na Morzu Śródziemnym

ew

02.09.2018 07:58 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo RIA Nowosti: Rosja rozpoczęła duże ćwiczenia wojskowe na Morzu Śródziemnym

Partnerzy portalu

RIA Nowosti: Rosja rozpoczęła duże ćwiczenia wojskowe na Morzu Śródziemnym - GospodarkaMorska.pl

Z udziałem ponad 25 okrętów i statków pomocniczych oraz około 30 samolotów rozpoczęły się w sobotę na Morzu Śródziemnym ćwiczenia rosyjskich sił zbrojnych - podała RIA Nowosti. Według agencji od czasów ZSRR Rosja nie prowadziła tam manewrów na tak dużą skalę.

Przez najbliższy tydzień, do 8 września, rosyjscy żołnierze będą ćwiczyć wykonywanie zadań bojowych dotyczących odpierania ataków z morza i powietrza oraz prowadzenia walki z okrętami, w tym podwodnymi, i grupami dywersyjnymi umownego przeciwnika.

Resort obrony Rosji zapowiadał, że udział w ćwiczeniach weźmie m.in. krążownik rakietowy Marszał Ustinow. Zaangażowanych ma być około 30 samolotów, w tym bombowce strategiczne Tu-160, samoloty dalekiego rozpoznania, wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych Tu-142MK i Ił-38, myśliwce Su-33 i samoloty wielozadaniowe Su-30SM.

Do ćwiczeń na Morzu Śródziemnym i skierowania tam rosyjskich sił dochodzi w czasie silnych napięć między Moskwą a Zachodem w związku z sytuacją w syryjskiej prowincji Idlib. Wojska syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada przygotowują się - według doniesień medialnych - do ofensywy na tę prowincję, która jest ostatnią enklawą walczących z Asadem syryjskich rebeliantów.

Dziękujemy za wysłane grafiki.