• <
gryfia_70lat

ONE Terminal RUN w GCT 2022. Nowością strefa dla dzieci, trwają zapisy na ostatnie miejsca

gm

09.06.2022 18:34
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski ONE Terminal RUN w GCT 2022. Nowością strefa dla dzieci, trwają zapisy na ostatnie miejsca

Partnerzy portalu

ONE Terminal RUN w GCT 2022. Nowością strefa dla dzieci, trwają zapisy na ostatnie miejsca - GospodarkaMorska.pl
Fot. GCT

Zbliża się druga edycja - prawdopodobnie jedynego na świecie - biegu po terminalu kontenerowym, czyli ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia. Organizatorzy zachęcają do zapisów, bowiem zostały już ostatnie wejściówki. Impreza odbędzie się już 26 czerwca.

Jak informują organizatorzy, nadal dostępne są ostatnie pakiety startowe na bieg organizowany na terenie placu składowego Gdynia Container Terminal na dystansie 1 mili morskiej. Dla wielu osób to jedyna szansa by choćby spacerem przemierzyć niedostępny teren terminalu kontenerowego.

– Bieganie stało się jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. O jego powszechności świadczą licznie organizowane biegi ulicami miast. Z czasem pojawiły się także biegi o specjalnych wymaganiach, z przeszkodami terenowymi lub z trasą przebiegającą przez niedostępne na co dzień tereny – mówi Mikołaj Magiełka, dyrektor handlowy Gdynia Container Terminal.

CZYTAJ też: Terminal GCT w Porcie Gdynia stał się areną dla biegaczy. Kilkuset uczestników pierwszego biegu po terminalu kontenerowym w Polsce [foto, wideo]

Pomysłodawcy tej imprezy zaznaczają, że suwnice kontenerowe i place składowe wypełnione kontenerami na stałe wpisane są w panoramę miasta Gdyni i znane każdemu jej mieszkańcowi. Terminal kontenerowy nigdy nie śpi, zawsze jest w ruchu, pracuje 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

– Ze względu na niedostępny charakter miejsca niewielu osobom dane było odwiedzić tak wyjątkowy teren, przejść się aleją pomiędzy pięcioma warstwami kontenerów, czy przespacerować pod nogami suwnicy kontenerowej. Postanowiliśmy to zmienić i dokonaliśmy tego w zeszłym roku – przypomina Magiełka. 

Pierwsza edycja biegu. Tak się bawiliście 15 sierpnia 2021:

W tym roku w niedzielę 26 czerwca 2022 Hutchison Ports Gdynia (GCT) oraz Ocean Network Express (ONE) ponownie organizują na terenie terminalu GCT zawody biegowe.

Planowany jest start na dwóch dystansach: na 1 milę morską oraz na 5 km. Pakiety startowe na dystans 5km rozeszły się w ekspresowym tempie. Nadal dostępne są jednak ostatnie miejsca na start na rekreacyjnym dystansie 1 mili morskiej TUTAJ

Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na cel charytatywny. W tym roku wsparcie udzielone zostanie osieroconym dzieciom z Ukrainy. Organizatorzy biegu postanowili wesprzeć Powiatowe Centrum Pomocy w Garczynie. Od 3 marca 2022 na terenie placówki przebywają dzieci i wychowawcy z Ukraińskich Domów Dziecka- łącznie 135 osób.

W Garczynie znalazły schronienie przed wojną. Dzięki darczyńcom i władzom powiatu kościerskiego zapewniono dzieciom podstawowe rzeczy potrzebne do funkcjonowania czyli odzież, obuwie, środki czystości zabawki i sprzęt sportowy. Dzieci mają zakwaterowanie i pełne wyżywienie. Obecnie marzeniem dzieci jest aby na terenie PCM Garczyn powstał atestowany plac zabaw. Dzięki środkom zebranym z licytacji, pakietów startowych, funduszom zebranych podczas biegu oraz wsparciu sponsorów cel uda się zrealizować.

Przed i po wydarzeniu planowana jest na stronie wydarzenia na portalu Facebook aukcja charytatywna ciekawych przedmiotów i usług.

Wydarzenie zorganizowane zostanie z pomocą sponsorów z branży transportowo – morskiej: Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Morska Agencja Gdynia, Speedway Freight Services, Loconi Intermodal, Uni-logistics, Pol-Agent, ECU Worldwide. Partnerami biegu są Krajowa Izba Gospodarki Morskiej, Centrum Nowych Kompetencji oraz giełda ładunków e-containers.eu .

Przed kompleksem bramowym na ul. Gołębiej ustawione zostanie podium, scena z oprawą muzyczną, punkty gastronomiczne oraz namioty sponsorów (m.in. strefa relaksu z leżakami). Natomiast na właściwy teren terminalu wstęp będą mieli jedynie zarejestrowani i wylegitymowani biegacze.

Atrakcji dla dzieci nie zabraknie

– Nowością tegorocznej edycji będzie strefa animacji dla dzieci w której najmłodsi znajdą makietę portu Gdynia o wymiarach 5x3m, bańki mydlane XXL, stanowisko do malowania ekologicznych toreb oraz prowadzenia eksperymentów, tatuaże wodne z motywami marynistycznymi oraz tatuaże brokatowe – zapowiada Mikołaj Magiełka.

Dodatkowo planowana jest ekspozycja używanego na terminalu GCT wozu do obsługi kontenerów typu reachstacker.

Wstępna trasa biegu na 5 km pokazana jest na załączonej grafice.

Warto śledzić stronę wydarzenia na portalu Facebook pod nazwą: „ONE Terminal RUN Gdynia Hutchison Ports 2022”, gdzie znajdują się dokładne informacje o imprezie oraz dostępnych pakietach startowych.

O Hutchison Ports

Hutchison Ports jest oddziałem CK Hutchison Holdings Limited (CK Hutchison), zajmującym się portami i usługami pokrewnymi. Hutchison Ports jest wiodącym na świecie inwestorem, deweloperem i operatorem portowym działającym w 52 portach na terenie 26 krajów. Na przestrzeni lat Grupa Hutchison Ports rozszerzała swoją działalność na inne obszary związane z logistyką i transportem, w tym terminale statków wycieczkowych, operacje lotniskowe, centra dystrybucyjne, usługi kolejowe i stocznie remontowe. W 2021 roku terminale należące do Hutchison Ports przeładowały  łącznie ponad 88 mln TEU.

O ONE

Ocean Network Express Ltd, to japoński armator, który powstał w 2017 roku z połączenia trzech japońskich armatorów NYK, Mitsui Ocean Lines oraz K-Line. W wyniku połączenia ONE został 6 co do wielkości armatorem na świecie z flotą 1.590.000 TEU. W Polsce Ocean Network Express posiada dwa biura: w Gdyni biuro przedstawiciela armatora oraz w Gdańsku zaplecze operacyjne dla całej Europy.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.