• <
gryfia_70lat

Terminal GCT w Porcie Gdynia stał się areną dla biegaczy. Kilkuset uczestników pierwszego biegu po terminalu kontenerowym w Polsce [foto, wideo]

16.08.2021 22:37
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Terminal GCT w Porcie Gdynia stał się areną dla biegaczy. Kilkuset uczestników pierwszego biegu po terminalu kontenerowym w Polsce [foto, wideo]

Partnerzy portalu

Terminal GCT w Porcie Gdynia stał się areną dla biegaczy. Kilkuset uczestników pierwszego biegu po terminalu kontenerowym w Polsce [foto, wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

W niedziele na terenie GCT w Porcie Gdynia odbył się pierwszy w Polsce bieg na terminalu kontenerowym - One Terminal Run Gdynia Hutchison Ports. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.

Dwa dystanse do wyboru i kilkuset uczestników

Biegi odbyły się na dwóch dystansach: o godzinie 18:00 na 1 milę morską oraz o 19:00 na 5 km. Oba biegi cieszyły się dużą frekwencją. Uczestnicy biegów korzystali z doskonałej pogody oraz industrialnych plenerów tras zlokalizowanych pomiędzy kontenerami terminala kontenerowego GCT w Porcie Gdynia.

Wydarzenie zorganizowane zostało przy pomocy sponsorów z branży transportowo-morskiej: Zarządu Morskiego Portu Gdynia, Uni-logistics, Pol-Agent, Speedway Freight Services, ECU Worldwide, Morska Agencja Gdynia, oraz Loconi Intermodal.

- Suwnice kontenerowe i place składowe wypełnione kontenerami na stałe wpisane są w panoramę miasta Gdyni i znane każdemu jej mieszkańcowi. Terminal kontenerowy nigdy nie śpi, zawsze jest w ruchu, pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Ze względu na niedostępny charakter miejsca niewielu osobom dane było odwiedzić tak wyjątkowy teren, przejść się aleją pomiędzy 5 warstwami kontenerów, czy przespacerować pod nogami suwnicy kontenerowej. Ten bieg to zmienił - podsumowują organizatorzy.


O Hutchison Ports

Hutchison Ports jest oddziałem CK Hutchison Holdings Limited (CK Hutchison), zajmującym się portami i usługami pokrewnymi. Hutchison Ports jest wiodącym na świecie inwestorem, deweloperem i operatorem portowym działającym w 52 portach na terenie 26 krajów. Na przestrzeni lat Grupa Hutchison Ports rozszerzała swoją działalność na inne obszary związane z logistyką i transportem, w tym terminale statków wycieczkowych, operacje lotniskowe, centra dystrybucyjne, usługi kolejowe i stocznie remontowe. W 2020 roku terminale należące do Hutchison Ports przeładowały łącznie ponad 83 mln TEU.

O O.N.E.

Ocean Network Express Ltd, to japoński armator, który powstał w 2017 roku z połączenia trzech japońskich armatorów NYK, Mitsui Ocean Lines oraz K-Line. W wyniku połączenia ONE został 6 co do wielkości armatorem na świecie z flotą 1.590.000 TEU. W Polsce Ocean Network Express posiada dwa biura: w Gdyni biuro przedstawiciela armatora oraz w Gdańsku zaplecze operacyjne dla całej Europy.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.