• <
gryfia_70lat

Muehlhan wykonał prace antykorozyjne konstrukcji offshore dla Energomontażu-Północ Gdynia [WIDEO]

AK

06.09.2022 23:55
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Muehlhan wykonał prace antykorozyjne konstrukcji offshore dla Energomontażu-Północ Gdynia [WIDEO]

Partnerzy portalu

Muehlhan wykonał prace antykorozyjne konstrukcji offshore dla Energomontażu-Północ Gdynia [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

W pierwszej połowie 2022 roku, na zlecenie Energomontażu–Północ Gdynia S.A., firma Muehlhan Polska Sp. z o.o. wykonała prace polegające na przygotowaniu powierzchni i aplikacji powłok malarskich na konstrukcjach stalowych przeznaczonych dla jednej z bałtyckich morskich farm wiatrowych.

W ramach otrzymanego zlecenia Muehlhan Polska Sp. z o.o. wykonała zabezpieczenie przed korozją systemu rur w kształcie litery J (tzw. j-tube), jak również górnej części konstrukcji wsporczej obejmującej element pośredni (tzw. transition piece) dla morskiej stacji elektroenergetycznej.

Dla Muehlhan Polska Sp. z o.o. był to kolejny z projektów w zakresie morskiej energetyki wiatrowej, w których firma uczestniczy od niemal dwudziestu lat.

CZYTAJ więcej: Z Gdyni na niemiecką farmę wiatrową. Skomplikowane konstrukcje dla offshore już w drodze do Danii [WIDEO, ZDJĘCIA]

O Muehlhan

Muehlhan jest jednym z liderów na światowym rynku morskim specjalizującym się w pracach antykorozyjnych. Firma oferuje kompleksowe usługi konserwacyjno-malarskie dla stoczni remontowych i budowlanych, przemysłu wydobywczego gazu i ropy naftowej, przemysłu lądowego oraz energetyki wiatrowej.

Ważną działalność dla firmy prowadzi także Dział Rusztowań zajmujący się doradztwem technicznym, projektowaniem, dzierżawą, montażem i demontażem systemów rusztowań, systemów plandekowania, namiotów przemysłowych i konstrukcji specjalnych. Muehlhan zatrudnia ponad 500 wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

O Energomontaż-Północ Gdynia

Energomontaż-Północ Gdynia S.A. jest wiodącym polskim producentem wysoko wyspecjalizowanych, w pełni wyposażonych konstrukcji stalowych dla sektora offshore, energetyki konwencjonalnej, odnawialnej i nuklearnej, przemysłu chemicznego i petrochemicznego, przemysłu okrętowego. Spółka realizuje również przebudowy specjalistycznych jednostek obsługujących morskie farmy wiatrowe oraz morski przemysł wydobywczy.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.