• <
Baltexpo2023_duży

Crist: 5 lat współpracy z francuską stocznią Chantier de l'Atlantique

16.02.2022 23:50 Źródło: Crist
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Crist: 5 lat współpracy z francuską stocznią Chantier de l'Atlantique

Partnerzy portalu

Crist: 5 lat współpracy z francuską stocznią Chantier de l'Atlantique - GospodarkaMorska.pl
Fot. Crist

10 lutego w Saint Nazaire, we Francji, odbyło się uroczyste spotkanie celebrujące 5-letnią współpracę Crist z Chantier de l’Atlantique. Wśród zaproszonych gości był Tomasz Młynarski – Ambasador Polski, który sprawował patronat nad wydarzeniem.

Podczas jubileuszu został również podpisany kontrakt na kolejny już mega blok pływający, nad którym prace Crist rozpocznie w najbliższym czasie. To już dziewiąty kontrakt podpisany z francuską stocznią na budowę w pełni wyposażonych, mega bloków największych statków pasażerskich świata. Przedstawiciele Crist mieli również okazję odbyć wizytę na wycieczkowcu, dla którego Crist wybudował i wyposażył mega blok pływający L34 zawierający część śródokręcia wraz z częścią siłowni i który został przekazany klientowi w październiku 2020 roku.

Stocznia Crist powstała w 1990 roku - początkowo jako spółka dwóch osób fizycznych, a od 2010 roku funkcjonuje jako spółka akcyjna. W 2009 roku Crist kupił tereny po byłej Stoczni Gdynia.

Gdyńska firma produkuje m.in. wyspecjalizowane urządzenia hydrotechniczne oraz jednostki pływające dla największych światowych odbiorców. Jako jedyna stocznia w Europie zbudowała już trzy jednostki do stawiania i serwisowania morskich farm wiatrowych.


etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.