• <

CEVA Logistics uruchamia nowe połączenia lądowe między Azją, Bliskim Wschodem i Europą

AK

17.02.2022 07:11 Źródło: CEVA Logistics
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski CEVA Logistics uruchamia nowe połączenia lądowe między Azją, Bliskim Wschodem i Europą

Partnerzy portalu

CEVA Logistics uruchamia nowe połączenia lądowe między Azją, Bliskim Wschodem i Europą - GospodarkaMorska.pl
Fot. CEVA Logistics

Nowe połączenie kolejowe z Turcji do Niemiec z wykorzystaniem taboru CEVA. Nowa opcja pociągu blokowego z Wietnamu do Niemiec przez Chiny. Niezawodne rozwiązanie Truck-rail-truck zmniejsza obawy związane z zatorami na granicach w Azji. Globalna sieć drogowa CEVA zapewnia odbiór i dostawę do odbiorców końcowych.

Rozwijając globalną ofertę usług transportu lądowego CEVA Logistics uruchamia kolejne połączenia transgraniczne między Europą, Bliskim Wschodem i Azją. Dzięki doświadczeniu zespołów frachtu drogowego i kolejowego w zakresie łączenia usług, CEVA oferuje teraz kompleksowe rozwiązania w lądowych przewozach towarowych.

Codzienne połączenia kontenerowe CEVA między Turcją a Niemcami

CEVA Logistics, wykorzystując własne naczepy typu mega-box i 45 kontenerów High Cube Pallet Wide (HCPW), realizuje codzienne, bezpośrednie połączenia kolejowe z terminala kolejowego Halkali w Stambule (Turcja) do terminala kolejowego w Duisburgu (Niemcy). Czas tranzytu w przypadku tego połączenia intermodalnego wynosi 6 dni. Po przyjeździe do Duisburga kolejne operacje nadzorowane są przez zespół European Control Tower CEVA, który wspiera organizację dostaw do miejsc docelowych z wykorzystaniem rozbudowanej sieci drogowej CEVA.

Cotygodniowe przewozy kolejowe z Wietnamu do Niemiec via Chiny

W ostatnim czasie CEVA uruchomiła połączenia kolejowe z wykorzystaniem pociągu blokowego między Wietnamem a Europą, przez Chiny. Usługa może obejmować też inne rozwiązania multimodalne, w tym opcje truck-rail lub sea-rail, dla klientów oczekujących bardziej efektywnych połączeń między Azją Południowo-Wschodnią a Europą.  W 2021 r. wolumen przewozów kolejowych na trasie Chiny Europa w ramach rozwiązań CEVA zwiększył się ponad dwukrotnie w stosunku do 2020 r, w tym czasie firma obsłużyła 135 pociągów blokowych, dla porównania w roku 2020 było ich 50.

Dodatkowo, oprócz pociągów blokowych, CEVA ma możliwość konsolidacji kontenerów i zapewnienia transportu drogowego do terminala kolejowego w Wietnamie oraz zarządzania odprawą celną w miejscu nadania i przeznaczenia, także w tranzycie. Firma wykorzystuje również rozwiązania sprzętowe end-to-end, co eliminuje konieczność przeładunków. 

Rozwiązanie multimodalne między Chinami a Azją Południowo-Wschodnią

CEVA uruchomiła nowe połączenie multimodalne w transporcie drogowym i kolejowym typu truck-rail-truck, aby zmniejszyć obawy klientów o zatory i przestoje na granicach, które występują na trasach między Chinami a krajami Azji Płd.-Wsch. Nowe rozwiązanie jest niezawodną opcją przewozu towarów w tym regionie, z czasem dostaw door-to-door wynoszącym od 4 do 8 dni. Obejmuje ono odbiór ładunków i ich transport w ramach sieci drogowej CEVA w Chinach, a następnie wykorzystanie pociągów blokowych CEVA do przewozu towarów z Pinxiang, Nanning, Kunming, Xiamen i Chongqing w Chinach do Tajlandii, przez Wietnam lub Laos. Tu przesyłki są odbierane i na kołach, w ramach rozbudowanej sieci połączeń drogowych CEVA, dostarczane do miejsc docelowych, także w Malezji i Singapurze.

Xavier Bour, global head of Ground, CEVA Logistics, mówi: „Nasze zaangażowanie w logistykę responsywną oznacza, że nieustannie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i oceniamy dynamikę zmian na rynku. Dlatego wciąż wprowadzamy kompleksowe rozwiązania logistyczne na strategicznych trasach, które są zarówno  skuteczne jak i efektywne. Dzięki bezpiecznej, globalnej sieci, od odbioru do dostawy, nasze kompleksowe rozwiązania transportu lądowego zapewniają klientom lepszą kontrolę na niestabilnym rynku".

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza i oferuje rozwiązania w zakresie transportu oraz łańcucha dostaw dla dużych i średnich firm, lokalnych i globalnych. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług logistyki kontraktowej i zarządzania frachtem, dzięki ok. 78 000 pracowników i 1 000 lokalizacji w ponad 160 krajach. Doświadczeni specjaliści CEVA Logistics koncentrują się na projektowaniu kompleksowych rozwiązań logistycznych end-to-end, tak aby sprostać złożonym i szybko zmieniającym się potrzebom łańcucha dostaw, niezależnie od sektora biznesu. CEVA Logistics jest częścią grupy CMA CGM, światowego lidera w spedycji i logistyce.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.