• <
nauta_2024

Zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego w Stoczni Remontowej Nauta S.A.

jm

24.11.2021 05:30 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego w Stoczni Remontowej Nauta S.A.

Partnerzy portalu

Zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego w Stoczni Remontowej Nauta S.A. - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Zarząd Stoczni Remontowej Nauta S.A. poinformował, że zakończyło się postępowanie restrukturyzacyjne w spółce.

Nauta podała, że postępowanie zakończyło się 28 października 2021 roku. W ramach przeprowadzonego postępowania doszło do zawarcia układu z wierzycielami, a układ ten został prawomocnie zatwierdzony przez sąd. Dzięki skutecznie przeprowadzonej restrukturyzacji spółka w sposób niezakłócony kontynuuje działalność operacyjną.

Za przyjętym przez wierzycieli układem opowiedziało się ponad 300 wierzycieli, którzy łącznie dysponowali sumą ponad 93% głosujących wierzytelności. Nauta przekazała podziękowania dla wierzycieli za okazane zaufanie, bez którego restrukturyzacja nie byłaby możliwa.

Obecnie spółka przygotowuje się do wykonywania układu. Terminy poszczególnych spłat zostały szczegółowo wskazane w zatwierdzonym układzie, i są liczone od dnia stwierdzenia przez sąd prawomocności postanowienia o zatwierdzeniu układu, czyli od 15 listopada 2021 roku.

Spółka podała ponadto, że w przypadku pytań prosi wierzycieli o kontakt pod adresem restrukturyzacja@nauta.pl lub pod numerem telefonu +48 58 5859593.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.