• <

Wynik wyszukiwania - "stocznia hyundai" - Wiadomości

Tak wyglądają kontenerowce XXI wieku. CMA CGM Mermaid debiutuje w Porcie Gdańsk

Dziś w terminalu Baltic Hub w Porcie Gdańsk miała miejsce widowiskowa chwila – pierwsze zawinięcie nowoczesnego kontenerowca CMA CGM Mermaid.
24.04.2024

Ponad połowa nowych duńskich statków gotowa na zielone paliwa

Według danych Danske Rederier, duńskiego stowarzyszenia zrzeszającego armatorów, ponad połowa statków zamówionych przez tamtejsze przedsiębiorstwa żeglugowe będzie mogła korzystać z ekologicznych paliw.
12.01.2024

Kolejny gazowiec czarterowany przez Orlen przekazany armatorowi. Saint Barbara dostarczy LNG dla Polski

Francuska spółka zależna norweskiego armatora Knutsem OAS Shipping, Knutsen LNG France, włączyła do swojej floty kolejny statek do transportu gazu, LNGC Saint Barbara. To kolejna jednostka, po Lechu Kaczyńskim i Grażynie Gęsickiej, której operatorem-czarterującym jest Grupa Orlen.
27.10.2023

Historyczny moment. Chrzest pierwszego kontenerowca napędzanego metanolem od Maersk

W Kopenhadze odbyła się wyjątkowa uroczystość. Pierwszy na świecie kontenerowiec zasilany metanolem otrzymał imię Laura Maersk, co ogłosiła jego matka chrzestna, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Wydarzenie ma rozpocząć nowy etap na drodze ku dekarbonizacji żeglugi.
14.09.2023

Grimaldi odbiera pierwszy ze statków typu con-ro

Stocznia Hyundai Mipo przekazała włoskiemu armatorowi Grimaldi pierwszy z sześciu zamówionych statków nieczęsto spotykanego typu con-ro, czyli przystosowanego do transportu zarówno kontenerów, jak i ładunków kołowych.
24.05.2023

Maersk prezentuje projekt pierwszego kontenerowca napędzanego zielonym metanolem

Jedno z największych na świecie przedsiębiorstw żeglugowych, pochodzące z Danii, przyłącza się do działań w związku z dekarbonizacją żeglugi. Firma zaprezentowała projekt najnowszego statku, zasilanego dwupaliwowo, w tym ekologicznym metanolem.
21.03.2023

Ceremonia cięcia blach na transportowiec Maersk napędzany metanolem

Stocznia Hyundai Heavy Industries była gospodarzem ceremonii rozpoczęcia budowy nowej jednostki dalekomorskiej dla Maersk. Ma to być kontenerowiec o pojemności 16 200 TEU, zasilany ekologicznym metanolem.
28.12.2022

Maersk zamawia sześć kontenerowców na zielony metanol

Południowokoreański gigant stoczniowy Hyundai Heavy Industries otrzymał kolejne zamówienie na kontenerowce zasilane zielonym metanolem od linii Maersk.
05.10.2022

Coraz więcej nowych zamówień i coraz wyższe ceny. Analiza rynku tonażowego (tydzień 23-26/2022)

Jak pokazują dane z rynków tonażowych z ostatnich tygodni wzrasta aktywność w zakresie kontraktowania nowych jednostek. Szczególne wzrosty były zauważalne między innymi w segmencie gazowców do przewozu LNG, co wprost wynikało z sytuacji rynkowej i politycznej, występującej na świecie. Większemu zainteresowaniu nowymi jednostkami towarzyszy równolegle ogólny wzrost cen nowych statków. Z kolei w złomowaniach jednostek nadal stagnacja.
05.07.2022

Boom na gazowce i kryzys w złomowaniach. Analiza rynku tonażowego (tydzień 19-22/2022)

Odblokowywanie się gospodarki chińskiej może zwiastować wzrost produkcji, w tym budowy nowych statków. Jednakże nadal widać oznaki spowolnienia produkcji i proces ewentualnego jej zwiększania może potrwać bardzo długo. Jedno jest pewne - kryzys energetyczny zapewnia olbrzymi popyt na gazowce. Ale już od dłuższego czasu wzrastają ceny większości wszystkich typów statków zarówno nowych jak i używanych. Tymczasem na rynku recyklingu okrętowego trwa kontynuacja zastoju i atmosfery coraz większego kryzysu.
06.06.2022

Żegluga w sieci wyzwań. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 16-20/2022)

Armatorzy i inwestorzy żeglugowi nadal są nieco bardziej aktywni w zakresie transakcji kupna – sprzedaży jednostek używanych praktycznie we wszystkich segmentach tonażowych, niż w kontraktowaniu budów nowych jednostek. Wyjątek w ostatnich tygodniach mógł stanowić rynek kontenerowców. Ceny nowych jednostek są bardzo wysokie i nadal rosną. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o okrętowy złom. Stal jest w cenie, więc i oferty zakupu statków na przysłowiowe „żyletki” są atrakcyjne dla sprzedających, ale szerszego grona chętnych brak.
25.05.2022

Cisza na morzu – czy niektórym inwestycjom tonażowym i złomowaniom grozi zastój? Analiza rynku tonażowego (tydzień 14-18/2022)

Kolejne tygodnie ciszy w recyklingu okrętowym w praktycznie wszystkich segmentach tonażu. Okres ten charakteryzował się małą ilością złomowanego tonażu oraz oferowanymi wysokimi cenami za okrętowy złom, sięgający już okolic 700 USD za ldt, a więc tzw. tonę statku pustego. Sytuację tę wzmacniał trwający ramadan oraz okres wielkanocny. W nowych budowach również trwało widoczne spowolnienie. Podobny trend miał miejsce w transakcjach kupna-sprzedaży używanych jednostek pływających.
16.05.2022

Analiza rynku tonażowego (tygodnie 5-7/2022)

Kolejne tygodnie początku nowego roku to czas aktywizacji rynku tonażowego w wielu obszarach. Na koniec stycznia aktualny portfel złożonych nowych zamówień w 2022 roku na wszystkie typy statków wynosił 77 jednostek, jednakże nadal było to o 40% mniej w porównaniu do danych z zeszłego roku. Niemniej jednak zapotrzebowanie na tonaż widać między innymi po cenach statków, które mocno wystrzeliły w górę. W uśrednieniu są one obecnie najwyższe od 10 lat!
21.02.2022

Analiza rynku tonażowego (tygodnie 2-5/2022)

Sytuacja na rynku tonażowym była w ostatnich tygodniach bardzo zróżnicowana i zależała od konkretnego segmentu rynku, sektorów a nawet poszczególnych typów jednostek. Duże zapotrzebowanie występowało nadal na gazowce do przewozu LNG. Rynek frachtowy masowców sięgnął dna i mocno liczy na solidne odbicie, więc armatorzy tego segmentu bacznie obserwują sytuację.
09.02.2022

Analiza rynku tonażowego (tygodnie 51/2021-3/2022)

Czy nowy rok przyniesie zmiany w dotychczasowych trendach w zakresie tonażu? To wszystko będzie zależeć od warunków rynkowych. Te jednak jak na razie potwierdzają, iż rozwój będzie kontynuowany. Również wszystkie kluczowe destynacje, w których dokonuje się złomowań - wykazują się dużym apetytem i zapotrzebowaniem na tonaż, a więc powrócił tutaj optymizm. Tej sytuacji towarzyszy też stosunkowo niewielka ilość nowych dostaw jednostek. To z kolei powinno konsekwentnie wpływać na kontynuację dobrych warunków dla wielu segmentów żeglu
23.01.2022

Gaz w cenie - grecki armator wpasowuje się w rynek i odbiera nowoczesne statki do przewozu LNG

W ramach nowej serii naszych analiz dotyczących rynku żeglugowego przedstawiamy informacje na temat kolejnych nowych ciekawych konstrukcji okrętowych i budów jednostek pływających. Tym razem opiszemy jednostki stosowane do przewozu ładunku skroplonego gazu ziemnego, w ciekłym stanie skupienia, tzw. LNG (ang. liquefied natural gas), które niedawno zostały odebrane przez greckiego armatora z azjatyckiej stoczni i weszły do bieżącej eksploatacji.
25.10.2021

Boom w inwestycjach tonażowych. Analiza rynku tonażowego (tydzień 32-35/2021)

Z rynku spływały kolejne elektryzujące informacje na temat inwestycji w tonaż. Wielkie zamówienia omijały jednak w większości przypadków europejski rynek stoczniowy, lokując się głównie na Azji.
13.09.2021

Maersk zamówił osiem zeroemisyjnych kontenerowców

Duński armator A.P. Møller-Mærsk ogłosił zamówienie ośmiu kontenerowców wielkości neo-panamax. Statki mają być zasilane neutralnym pod względem emisji węgla paliwem lub zielonym etanolem.
25.08.2021

Jeszcze ostrożnie przed euforią. Analiza rynku tonażowego (tydzień 23-26/2021)

Jak pokazują statystyki ostatnich tygodni ilość złomowań statków na świecie zaczęła wreszcie wzrastać. Wolumeny statków przekazywanych do okrętowego recyklingu nie są jednak oszałamiające. Jak pokazują statystyki średnia spadków złomowań dla całego świata wynosi 2%, przy czym mocno tracą tradycyjne azjatyckie lokalizacje na rzecz innych. Sprzyjają temu rekordowe ceny stali (w Bangladeszu oferuje się aktualnie cenę 580 USD za tonę statku pustego).
14.07.2021

Euronav przedstawił projekt tankowca napędzanego amoniakiem i złożył nowe zamówienia na statki

Belgijska firma Euronav ogłosiła udział w partnerstwie w celu przyspieszenia rozwoju nowych dwupaliwowych tankowców napędzanych amoniakiem.
07.07.2021

Popyt na tonaż rośnie. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 20-24/2021)

Dzięki polepszającym się już od kilku miesięcy warunkom frachtowym zainteresowanie statkami zarówno nowymi jak i używanymi nadal rośnie. Towarzyszy temu również wzrost ich cen.
28.06.2021

Hyundai Samho z kolejnym kontraktem na trzy gazowce VLCC

Południowokoreańska stocznia Hyundai Samho Heavy Industries, należąca do Korea Shipbuilding & Offshore Engineering, zdobyła kontrakt na budowę trzech bardzo dużych tankowców VLCC.
22.02.2021

Hyundai Mipo z kontraktem na dwa tankowce

Południowokoreański stocznia Hyundai Mipo Dockyard podpisała umowę na budowę dwóch tankowców petrochemicznych o wartości 72,7 mln dolarów. Kontrakt złożyła anonimowa europejska firma.
27.01.2021

W Hyundai Samho ochrzczono pierwszą na świecie parę masowców napędzanych LNG

Południowokoreańska stocznia Hyundai Samho Heavy Industries (HSHI) zakończyła budowę duetu dużych masowców napędzanych LNG.
15.12.2020

GTT zaprojektuje zbiorniki dla pary gazowców LNG

GTT, francuski specjalista w konstrukcji zbiorników dla skroplonego gazu ziemnego, otrzymał zamówienie na dostawę zbiorników dla dwóch nowych gazowców LNG.
11.12.2020

Ogromny gazowiec uszkodzony wskutek tajfunu (wideo)

Poważny wypadek w południowokoreańskiej stoczni Hyundai Heavy Industries (HHI). Powstający tam duży gazowiec LPG Pang Tian został uszkodzony po przejściu jednego z najbardziej dotkliwszych w ostatnich latach tajfunu Maysak.
07.09.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w drugim tygodniu sierpnia 2020 roku

Prezentujemy najnowszy przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych autorstwa MGMiŻŚ.
28.08.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w ostatnim tygodniu lipca 2020 roku

Prezentujemy najnowszy przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych autorstwa MGMiŻŚ.
10.08.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w czwartym tygodniu lipca 2020 roku

Publikujemy najnowszy przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych autorstwa MGMiŻŚ.
07.08.2020

Hyundai Mipo uzyskało zgodę LR dla projektu statku zasilanego amoniakiem

Stocznia Hyundai Mipo otrzymała zgodę Lloyd’s Register dla swojego projektu tankowca MR o nośności 50 tys. dwt zasilanego amoniakiem.
26.07.2020

Hyundai Mipo otrzymało zamówienie na kwartet tankowców petrochemicznych

Stocznia Hyundai Mipo Dockyard (HMD), część Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co., otrzymała zamówienia na budowę czterech petrochemicznych statków.
23.07.2020

H-Line zamawia kolejnego gazowca LNG w stoczni Hyundai Samho

Południowokoreańska stocznia Hyundai Samho Heavy Industries (HSHI) zdobyła kontrakt na budowę gazowca LNG o pojemności 174 tys. m3. Umowa warta 190,5 mln dolarów została podpisana z rodzimym armatorem H-Line Shipping. Nowa jednostka ma zostać przekazana właścicielowi najpóźniej 15 czerwca 2022 roku.
09.12.2019

Hyundai Heavy zwodowało nowy gazowiec dla Flex LNG

Południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries zwodowała najnowszy gazowiec na skroplony gaz ziemny dla norweskiego armatora Flex LNG. Ceremonia wodowania jednostki Flex Aurora odbyła się 6 września.
09.09.2019

Stocznia Hyundai Heavy pozyskała zamówienie na gazowiec LNG warte 189 mln dolarów

Największa stocznia Korei Południowej, Hyundai Heavy Industries (HHI) pozyskała kontrakt na budowę gazowca LNG. Wartość zamówienia wyniosła 188,8 mln dolarów.
02.09.2019

Hyundai Samho z zamówieniami na pięć nowych statków

Południowokoreańska stocznia Hyundai Samho Heavy Industries otrzymała zamówienia na pięć nowych statków. Wśród zakontraktowanych jednostek znalazły się dwa gazowce LPG i trzy tankowce do przewozu produktów petrochemicznych.
27.08.2019

Hyundai Heavy zdobyło warte około 600 mln dolarów kontrakty na tankowce i gazowce

W ostatnich tygodniach południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries zdobyła kontrakty na budowę pięciu tankowców i gazowców warty 600 mln dolarów.
15.04.2019

Roboty coraz większą częścią przemysłu stoczniowego

Południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries ujawniła swój zamiar rozpoczęcia korzystania z robotów do budowy statków w celu poprawy wydajności i obniżenia kosztów.
01.07.2018

Koreańska stocznia stawia na innowacje w budowie statków

Południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries ujawniła swój zamiar rozpoczęcia korzystania z robotów do budowy statków w celu poprawy wydajności i obniżenia kosztów.
07.05.2018

Iran rozbudowuje flotę. W tym roku odbierze 10 statków z koreańskiej stoczni

Południokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries rozpoczęła w zeszłym roku budowę 10 statków dla irańskiego państwowego armatora. Kontrakt na ich budowę jest wart 650 mln dolarów.
06.03.2018

Koreańska stocznia będzie używać robotów do budowy statków

Południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries ujawniła swój zamiar rozpoczęcia korzystania z robotów do budowy statków w celu poprawy wydajności i obniżenia kosztów.
05.03.2018

Największa stocznia świata dalej na minusie

Południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries (HHI) zakończyła czwarty kwartał 2017 roku na potężnym minusie. Zakład zanotował w tym czasie stratę 524,8 mln dolarów, prawie dwa razy więcej niż w tym samym kwartale rok wcześniej.
11.02.2018

Największa stocznia na świecie planuje osiągnąć sprzedaż rzędu 7,5 mld dolarów w 2018 roku

Koreańska stocznia Hyundai Heavy Industries postawiła sobie za cel zarobienie w 2018 r. 7,52 mld dolarów ze sprzedaży.
04.01.2018

Czołowa stocznia świata chce zarobić ponad miliard dolarów na sprzedaży akcji

Południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries (HHI) chce zebrać 1,21 mld dolarów na sprzedaży udziałów.
27.12.2017

Iran rozbudowuje flotę. Rozpoczęła się budowa 10 statków w koreańskiej stoczni

03.10.2017

Spada liczba stoczni na świecie. Polska z małą liczbą kompletnie zbudowanych statków

Obecnie na świecie działa 358 stoczni zajmujących się nowymi budowami statków, a ich liczba stale spada – wyliczyła agencja konsultingowa i analityczna Clarksons Research. W przeciągu ostatnich 8 lat liczba aktywnych stoczni zmniejszyła się aż o 62 proc.Z rynku zniknęło najwięcej stoczni specjalizujących się w budowie masowców, ale zmalała także liczba stoczni budujących jednostki dla innych sektorów żeglugi. Co więcej, prawie co trzecia stocznia ma bardzo mały portfel zamówień – ich kontrakty nie sięgają dalej niż koniec
21.07.2017

Światowy rynek stoczniowy odżywa. Duży portfel zamówień w pierwszej połowie roku

Po długim okresie kryzysu koreańska stocznia Hyundai Heavy Industries (HHI) w końcu może się cieszyć z prawdziwego strumienia zamówień. W tym roku armatorzy zakontraktowali tam budowę 62 nowych statków o wartości 3,8 mld dolarów.
20.07.2017

Tegoroczny portfel zamówień największej stoczni świata sięga już 3,8 mld dolarów

Po długim okresie kryzysu koreańska stocznia Hyundai Heavy Industries (HHI) w końcu może się cieszyć z prawdziwego strumienia zamówień. W tym roku armatorzy zakontraktowali tam budowę 62 nowych statków o wartości 3,8 mld dolarów.
01.06.2017

Iran rozpoczął rozbudowę floty. Ogromne zamówienie w koreańskiej stoczni

Południokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries podpisała wart 650 mln dolarów kontrakt na budowę 10 statków dla irańskiego państwowego armatora - podały koreańskie media.
09.12.2016

Rosjanie złożyli olbrzymie zamówienie w koreańskiej stoczni

Będąca w kryzysie finansowym południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries (HHI) wygrała wart 660 mln dolarów kontrakt od rosyjskiego armatora Sovcomflot. Umowa zakłada budowę aż 12 tankowców.
06.09.2016

Największa na świecie półzanurzalna platforma wiertnicza już w służbie

Koreańska stocznia Hyundai Heavy Industries (HHI) dostarczyła w zeszłym tygodniu Ocean Greatwhite - największą na świecię półzanurzalną platformę wiertniczą.
18.07.2016

Poznaj historię metanowców – jednostek, które będą zawijać do terminalu LNG w Świnoujściu

Flota LNG jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się flot, jej historia liczy sobie ponad pół wieku. Od momentu, kiedy pierwszy gazowiec Methane Princess ruszył w swoją pierwszą podróż do dnia dzisiejszego dokonał się znaczny rozwój i wzrost przemysłu LNG. Niedlugo metanowce zawitają także do terminalu LNG w Świnoujściu. Warto przyjrzeć się bliżej historii i charakterystyce tych jednostek.
07.11.2015

Jednostka CMA CGM jako pierwsza z inteligentnym systemem kontenerów

Kontenerowiec Bougainville, niedawno oddany do użytku 18-tysięcznik, jest pierwszą jednostką na świecie testującą TRAXENS – inteligentny system łączący kontenery.
02.10.2015

Gigant CMA CGM wszedł już do służby. Zobacz wideo

Wczoraj w swój pierwszy rejs wypłynął kontenerowiec Bouganville należący do armatora CMA CGM. Ten gigant stał się tym samym największym statkiem (ładowność 18 tys. TEU) we flocie francuskiego przewoźnika.
04.09.2015

Kryzys kontenerowy nie taki straszny. CMA CGM z ogromnym wzrostem zysku

CMA CGM, trzeci największy na świecie armator kontenerowców, zanotował w II kwartale tego roku zysk rzędu 156 mln dolarów. To o 66,7 proc. więcej niż w tym samym okresie w 2014 roku (94 mln dolarów). Wzrost wolumenu towarów oraz mniejsze koszty operacyjne pozwoliły francuskiemu przewoźnikowi zniwelować złe warunku panujące na rynku.
31.08.2015

Projekt gazowca LNG nowej generacji już gotowy. Trwa oczekiwanie na pierwsze zamówienia

LNGreen, czyli projekt gazowca LNG nowej generacji, już zakończony. Supernowoczesna jednostka ma odznaczać się jeszcze mniejszą emisją szkodliwych substancji, większą efektywnością energetyczną oraz nośnością.
21.07.2015

Kolejne wielkie zamówienie Maersk Line

Południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries (HHI) prawdopodobnie podpisała wstępny kontrakt na budowę 16 nowych kontenerowców dla Maersk Line, największego armatora tych jednostek na świecie.
22.06.2015

Rekordowa liczba zamówień na kontenerowce

Armatorzy zamówili w tym roku o 60 proc. więcej kontenerowców w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Pojemność zamówionych jednostek sięga 1,04 mln TEU – wynika z analizy brytyjskiej agencji konsultingowej Alphaliner.
11.06.2015

Kolejny armator zamawia kontenerowce – sześć nowych jednostek zakontraktował CMA CGM

CMA CGM, trzeci największy na świecie armator kontenerowców, zakontraktował sześć nowych jednostek o nośności 14 tys. TEU każda. Zamówienie otrzymała południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries Ulsan (HHI). Statki mają być gotowe na początku 2017 roku.
06.06.2015

CSCL GLOBE zawija do Hamburga – Chiny najważniejszym partnerem handlowym w przewozach kontenerowych

CSCL GLOBE to pierwsza jednostka o pojemności 19.100 TEU jaki był odprawiany w hamburskim porcie. To obecnie największy statek kontenerowy na świecie, a obsługuje serwis liniowy na szlaku pomiędzy Europą a Azją. Chiny w tym roku ugruntują swoją pozycję najbardziej znaczącego partnera handlowego Hamburga w przewozach kontenerowych. Po zakończeniu szacowania wyników przeładunku w roku 2014 Hafen Hamburg Marketing jest przekonany, że poziom 3 milionów TEU w przewozach kontenerowych z Chinami jest możliwy do osiągnięcia
16.01.2015

Ruszył wyścig o panowanie na rynku przewozów morskich LNG

GE wygrało kontrakt na dostawę systemów zasilających dla dwóch gazowców (statków przewożących gaz skroplony - LNG) dla greckiego przewoźnika Dynagas.
06.06.2014

Norweski regres w wydobyciu ropy trwa

Koreańska stocznia Hyundai znów przesuwa oddanie do użytku platformy Goliat, jaka miała zostać zbudowana na użytek naszego skandynawskiego sąsiada. Zła passa Norwegów w wydobyciu ropy trwa – wystarczy spojrzeć na statystyki.
26.03.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.