• <
nauta_2024

Ogromny gazowiec uszkodzony wskutek tajfunu (wideo)

ew

07.09.2020 11:52
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Ogromny gazowiec uszkodzony wskutek tajfunu (wideo)

Partnerzy portalu

Ogromny gazowiec uszkodzony wskutek tajfunu (wideo) - GospodarkaMorska.pl
fot. youtube.com
Poważny wypadek w południowokoreańskiej stoczni Hyundai Heavy Industries (HHI). Powstający tam duży gazowiec LPG Pang Tian został uszkodzony po przejściu jednego z najbardziej dotkliwszych w ostatnich latach tajfunu Maysak.

Według doniesień mediów południowokoreańskich, VLEC Pang Tian o długości 230 m i szerokości 36 m,  uległ częściowemu zalaniu i zatopieniu a następnie oparł się o nabrzeże. Przechył udało się później zniwelować.

Statek jest jednym z trzech gazowów VLEC w budowie w HHI, zamówionych przez chińską firmę Zhejiang Satellite Petrochemical. Malezyjski MISC niedawno zgodził się przejąć własność łącznie sześciu VLEC od chińskiej firmy Zhejiang Satellite Petrochemical i wydzierżawić je z powrotem firmie na okres 15 lat.

Jak czytamy w zagranicznych mediach, wskutek tajfunu, ucierpiały również inne jednostki znajdujące się w budowie w stoczni HHI.


Tajfun Maysak dotarł w czwartek na ląd na południowym wybrzeżu Pusanu, wymuszając tymczasowe zamknięcie portów i powodując poważne szkody w regionie. Pracownicy portu spędzają większość czasu na usuwaniu szkód, w tym wielu przewróconych stosów kontenerów.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.