• <
smartre_2023

Hyundai Mipo uzyskało zgodę LR dla projektu statku zasilanego amoniakiem

PMK

26.07.2020 21:17
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Hyundai Mipo uzyskało zgodę LR dla projektu statku zasilanego amoniakiem

Partnerzy portalu

Hyundai Mipo uzyskało zgodę LR dla projektu statku zasilanego amoniakiem - GospodarkaMorska.pl

Stocznia Hyundai Mipo otrzymała zgodę Lloyd’s Register dla swojego projektu tankowca MR o nośności 50 tys. dwt zasilanego amoniakiem.

Stocznia pracuje nad wspólnym projektem rozwoju napędu na bazie amoniaku z Lloyd’s Register i niemieckim producentem silników MAN Energy Solutions od października ubiegłego roku.

W ramach projektu HMD odpowiadała za podstawowy projekt, a firmie MAN Energy Solutions powierzono opracowanie i specyfikację silnika dwupaliwowego na amoniak. Rolą Lloyd’s Register było upewnienie się, że projekt jest bezpieczny i odpowiedni, koncentrując się na ograniczaniu ryzyka.

AIP jest krokiem we właściwym kierunku dla południowokoreańskiego stoczniowca, który zamierza skomercjalizować statki napędzane amoniakiem do 2025 roku.

Amoniak został zidentyfikowany jako jedno z prawdopodobnie bezemisyjnych paliw przyszłości zgodnie z celami dekarbonizacji IMO do 2050 roku, ponieważ ma ogromny potencjał do zasilania dużych statków transoceanicznych.

MAN Energy Solutions od jakiegoś czasu pracuje nad koncepcją dwusuwowego amoniaku. Koncepcja będzie dodatkiem do silnika ME, podobnym do poprzednich koncepcji silnika z wtryskiem gazu płynnego propanu, ME-LGIP (LPG) i metanolu z wtryskiem gazu płynnego, ME-LGIM.

Amoniak może być magazynowany na zbiornikach w takich samych warunkach jak LPG, jednak pojemność zbiornika musi być dwukrotnie większa niż LPG ze względu na niższą gęstość energii.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.