• <

Wynik wyszukiwania - "platforma" - Wiadomości

Polska grupa Respect Energy Holding planuje budowę pływającej farmy wiatrowej u wybrzeży Estonii

Grupa Kapitałowa Respect Energy ogłasza plany realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej opartej o pływające turbiny (floating offshore) u wybrzeży Estonii. Projekt zakłada także budowę pilotażowej instalacji do produkcji wodoru i amoniaku na platformach umiejscowionych przy turbinach wiatrowych.
18.10.2023

Nowoczesne superjachty od Besenzoni hitem Monaco Yacht Show

Włoska firma, na której czele stoi Giorgio Besenzoni, weźmie udział w Monaco Yacht Show – od 27 do 30 września – prezentując produkty swojego oddziału UNICA przeznaczone na rynek niestandardowych superjachtów. Należą do nich nowa seria wielofunkcyjnych drabin Oceano.
27.09.2023

Siły Morskie Ukrainy na razie nie będą wykorzystywać odbitych platform wiertniczych

Ukraina nie zamierza na razie wykorzystywać odbitych platform wiertniczych na Morzu Czarnym, ale nie będzie mogła tego robić także Rosja, oświadczył we wtorek rzecznik ukraińskiej marynarki wojennej Dmytro Płetenczuk w rozmowie z portalem Suspilne. Według ukraińskiego wojska, Rosjanie wykorzystywali platformy jako stacje radarowe i lądowiska dla śmigłowców.
12.09.2023

Jak Lotos Petrobaltic poszukuje i wydobywa ropę?

Orlen opublikował wideo, w którym Jakub Kudła, kierownik Zespołu Eksploatacji Lotos Petrobaltic tłumaczy, jak poszukuje się i wydobywa ropę naftową spod dna morza.
08.09.2023

Nigeria. Katastrofa platformy wiertniczej, są ofiary [WIDEO]

W Nigerii przewróciła się platforma wiertnicza. Jedna osoba zginęła, trzy uznawane są za zaginione.
17.08.2023

Babcock z licencją na projekt budowy polskich fregat programu "Miecznik". Będzie zaskoczenie?

Babcock International, międzynarodowa firma działająca w przemyśle obronnym, sfinalizowała z Konsorcjum PGZ-Miecznik umowę licencyjną na wykorzystanie projektu fregaty Arrowhead 140 (AH140) do realizacji polskiego programu budowy wielozadaniowych fregat pk. Miecznik. Pojawiły się też nowe informacje.
14.08.2023

Szczecin wzbogaci się o nowoczesną platformę do badania dna akwenów

Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie nabył specjalne urządzenie badania dna akwenów. Platforma pomoże nakreślić mapy nawigacyjne w głębszych miejscach, w których wcześniej pomiary nie były możliwe.
13.07.2023

85% pływających platform wiertniczych pracuje, czas na nowe?

Analitycy z Wood Mackenzie podliczyli, że w 2023 roku w eksploatacji jest aż 85% istniejących pływających platform wiertniczych na świecie. Wzrost popytu może zrodzić zamówienia nowych konstrukcji.
19.06.2023

Aquinor i Avinor chcą szerzej wykorzystywać drony do inspekcji offshore

Nad Morzem Północnym może wkrótce latać sporo dronów. Energetyczna spółka Equinor oraz norweski regulator ruchu lotniczego Avinor planują rozwinąć wykorzystywanie bezzałogowych statków powietrznych do inspekcji instalacji offshore, m.in. platform wiertniczych.
23.04.2023

Equinor przygotowuje się do wiercenia w obiekcie poszukiwawczym na Morzu Norweskim

Norweski gigant energetyczny otrzymał zgodę od Norweskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Ropy Naftowej (PSA) na wykonanie odwiertów poszukiwawczych przy użyciu jednej z platform wiertniczych firmy Odfjell Drilling.
19.01.2023

Vår Energi dokonuje "odkrycia roku" na Morzu Barentsa

Norweska spółka naftowo-gazowa dokonała wyjątkowego odkrycia w obszarze złóż Goliat na Morzu Barentsa u wybrzeży Norwegii.
23.12.2022

Geofizyka Toruń S.A. z nową platformą do badań offshore

Wielozadaniowa, pływająca platforma samopodnośna Combifloat C-726 „KOPERNIK-1” to nowa inwestycja Geofizyki Toruń S.A., która zwiększa potencjał firmy w zakresie badań geofizycznych i geotechnicznych dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.
23.12.2022

Najwyższa na świecie platforma samopodnośna opuściła chińską stocznię. Jest wyższa od Wieży Eiffla

Najwyższa na świecie platforma typu jack-up dla firmy Jan De Nul, o nazwie Voltaire, jest obecnie w trakcie podróży z chińskiej stoczni do Europy, aby wziąć udział w pracach przy budowie morskich farm wiatrowych.
21.12.2022

Od statku offshore do okrętu minowego. Nietypowe przedsięwzięcie Royal Navy

W czasie gdy marynarki wojenne wielu państw inwestują w swoje siły przeciwminowe, Royal Navy planuje wykorzystać statek dotąd wykorzystywany do prac na morskich farmach wiatrowych, aby uczynić go platformą wspierającą operacje zwalczania przeciwminowe.
20.12.2022

Uszkodzenie platformy wiertniczej. Obsługa ewakuowana

Firma Noble potwierdziła incydent związany z uszkodzeniem jednej z nóg podtrzymującej podstawę platformy typu jack-up, znajdującej się u wybrzeży Trynidadu i Tobago. W ramach procedur bezpieczeństwa przystąpiono do ewakuacji załogi.
20.12.2022

Morderstwo na platformie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci pracownika

Po incydencie na platformie wiertniczej w Zatoce Perskiej władze katarskie wszczęły dochodzenie karne, aby wyjaśnić okoliczności zabójstwa jednego z pracowników platformy offshore i ataku na innego.
15.12.2022

Po zakończeniu pracy dla Equinor, platforma firmy Valaris idzie na okresowy przegląd

Wykonawca wierceń offshore z siedzibą w USA ujawnił, że jedna z jego platform wiertniczych, która niedawno zakończyła trzyletnie zlecenie dla Equinor, przejdzie dziesięcioletni, specjalny przegląd okresowy, aby zapewnić, że jest gotowa do nowych zadań w przyszłości.
01.12.2022

Equinor wybrał wykonawcę prac przy projekcie gazowym na Morzu Norweskim

Norweski państwowy gigant energetyczny przyznał nowy kontrakt rodzimej firmie Aibel na modyfikacje i przygotowanie platformy Aasta Hansteen do podłączenia kolejnego pola gazowego.
28.11.2022

Niepowodzenie odwiertów poszukiwawczych u wybrzeży RPA

Firma poszukiwawcza ropy i gazu Eco (Atlantic) Oil & Gas zakończyła wiercenie odwiertu poszukiwawczego na terenie Bloku 2B u wybrzeży Republiki Południowej Afryki, ale nie przyniosło ono rezultatu, gdyż nie natrafiono na komercyjne węglowodory. Nie mniej operator kontynuuje swoje plany dotyczące kolejnych odwiertów poszukiwawczych.
18.11.2022

Instalacja łożysk firmy Thordon Bearings na platformie offshore ADNOC

Na jednej z morskich platform wiertniczych, obsługiwanych przez Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) zainstalowano polimerowe łożyska, które mają być bardziej trwałe niż wykonane z węglika krzemu.
08.11.2022

Valaris sprzedaje 40-letniego jackupa za 28,5 mln USD

Notowana na nowojorskiej giełdzie firma wiertnicza Valaris zawarła umowę sprzedaży 40-letniej platformy wiertniczej Valaris 54 za 28,5 mln USD.
05.11.2022

Norwegia instaluje detektory dronów na morskich platformach wiertniczych

Służby norweskie na poważnie potraktowały ostatnie wydarzenia z atakami na infrastrukturę krytyczną, w związku z czym przystąpiły do instalacji detektorów dronów na morskich platformach wiertniczych i gazowych.
14.10.2022

Konferencja PPLNG i bioLNG 2022, czyli jak przejść od teorii do praktyki [WIDEO]

12 i 13 października w sali Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni spotkali się reprezentanci polskiego przemysłu, by podczas tegorocznej edycji Konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG wspólnie zastanawiać się, jak nadążyć za innymi i w rzeczywisty sposób rozpocząć transformację energetyczną kraju przy pomocy LNG i bioLNG.
14.10.2022

Brytyjska branża energetyczna może liczyć na wsparcie MI5, Royal Navy i RAF

Jak informują brytyjskie media, tamtejsze firmy energetyczne analizują bezpieczeństwo platform wiertniczych po doniesieniach związanych z uszkodzonymi gazociągami Nord Stream 1 i 2. Jednostki MI5, Royal Navy i RAF mają udzielić wsparcia przemysłowi w przypadku eskalacji sytuacji w Europie.
10.10.2022

Konferencja PPLNG i bioLNG 2022

Tegoroczna edycja konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG zatytułowana została „Technologie LNG i bioLNG filarami dekarbonizacji w transporcie towarowym”. Wydarzenie odbędzie się 12-13 października 2022.
29.09.2022

Platforma Lotos Petrobaltic. Lotnicza ewakuacja chorego pracownika

W sobotę 10 lipca śmigłowiec SAR ewakuował z platformy wiertniczej Lotos Petrobaltic chorego pracownika.
11.07.2022

Policyjni kontrterroryści ćwiczyli na okrętach oraz platformie wiertniczej

Policyjni kontrterroryści wspólnie z funkcjonariuszami innych służb przeprowadzili szkolenia wysokościowe na okrętach oraz platformie wiertniczej z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca Black Hawk - poinformowała mł. insp. Anna Kędzierzawska z Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.
04.07.2022

Ukraina. Dziennikarz: około 60 rosyjskich żołnierzy zaginionych po ukraińskim ataku na wiertnie gazowe

Około 60 rosyjskich żołnierzy uznaje się za zaginionych po poniedziałkowym ukraińskim ataku na zajęte przez Rosję wiertnie gazowe na Morzu Czarnym; na platformach znajdowało się co najmniej 120 osób, potwierdzono ewakuację 27 wojskowych wroga - przekazał na Facebooku ukraiński dziennikarz Roman Cymbaliuk.
22.06.2022

Ukraina. Deputowany: Ukraińcy przeprowadzili atak rakietowy na zawłaszczone przez Rosję wiertnie gazowe na Morzu Czarnym

Ukraińskie siły zbrojne przeprowadziły atak rakietowy na zawłaszczone przez Rosję wiertnie Czornomornaftohazu na Morzu Czarnym – powiadomiła Ukraińska Prawda, powołując się na deputowanego Ołeksija Honczarenkę.
20.06.2022

ABS i SpaceX Elona Muska pracują wspólnie nad bezzałogowymi jednostkami

ABS (American Bureau of Shipping) podpisała umowę o wspólnym projekcie rozwojowym (JDP) z producentem statków kosmicznych firmą SpaceX, specjalizującą się w komunikacji satelitarnej. Firma będzie oceniać bezzałogową jednostkę Elona Muska, do odzyskiwania rakiet, pod kątem jej autonomicznych funkcji.
16.06.2022

Bumax. Małe śruby o wielkim znaczeniu dla offshore

Choć koszt niewielkich śrubek lub innych elementów złącznych w porównaniu do innych komponentów np. turbiny wiatrowej jest znikomy, to ich rola w całym projekcie jest olbrzymia. Jeśli podczas eksploatacji zawiedzie pojedyncza śruba, konsekwencje mogą być fatalne. Dlatego lepiej rozejrzeć się za takimi, które dają większą pewność.
14.06.2022

Statek dryfował na platformę, interweniowały służby [WIDEO]

Malezyjska straż przybrzeżna powstrzymała porzucony statek, który dryfował w kierunku dużej platformy offshore. Agencja opublikowała wideo, na którym widać początkowe fragmenty operacji.
06.01.2022

Podaż na platformy wiertnicze może zwiększyć się w 2022 roku

Proces złomowania i konserwacja platform wiertniczych zmniejszyły zapotrzebowanie na tego rodzaju nowe instalacje na świecie. Jednak eksperci zakładają, że w 2022 roku stabilne ceny surowców mogą zwiększyć aktywność w sektorze wydobywczym.
04.01.2022

Śmigłowiec zabrał rannego mężczyznę z platformy Petro-Balticu

W niedzielę po godz. 14 śmigłowiec Marynarki Wojennej zabrał rannego mężczyznę z platformy Petro-Balticu, która znajduje się 30 mil na północ od Rozewia. 50-letni mężczyzna z urazem nogi jest transportowany do szpitala.
21.11.2021

Unikalna w skali światowej instalacja Petrobaltic produkuje ropę i gaz jednocześnie [WIDEO]

Z początkiem października ruszył specjalny system osuszania, sprężania i eksportu gazu na morskiej kopalni ropy Petrobaltic, pracującej na złożu B8 na Morzu Bałtyckim. To jedyna w Europie i unikalna w skali światowej instalacja.
28.10.2021

Rosyjskie odrzutowce przeleciały tuż obok platformy Petrobaltic na złożu B8 [WIDEO]

Dwa rosyjskie odrzutowce Su-24 przeleciały nad wodą, tuż obok platformy wydobywczej w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Portal BiznesAlert.pl, który podał informację jako pierwszy, potwierdził zdarzenie w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych.
28.10.2021

Local content po norwesku. Equinor daje przykład na local content po polsku

Niedawno Equinor poinformował, że przyznał firmie COSL Offshore Management AS kontrakt na wykonanie czterech odwiertów na Statfjord Øst za pomocą platformy COSLPromoter od wiosny 2023 r. Ponadto platforma ma opcje późniejszego wykonania pięciu odwiertów dla partnerów Statfjord. Wszystkie zlecenia zostaną zrealizowane przez firmy norweskie. Czy na taką samą politykę Equinor można będzie liczyć przy budowie w Polsce morskich farm wiatrowych?
24.10.2021

DP World wprowadza nową cyfrową platformę logistyczną

Operator portowy DP World z siedzibą w Dubaju uruchomił nowe cyfrowe rozwiązanie logistyczne CARGOES Logistics, które ma na celu rozwiązanie złożoności i nieefektywności występujących w globalnych łańcuchach dostaw.
24.10.2021

Meksyk. Pożar platformy wiertniczej, są ofiary

Do pięciu wzrósł bilans ofiar pożaru na platformie wiertniczej u wybrzeży Meksyku. Sześć osób jest rannych. Nie odnaleziono jeszcze także wszystkich zaginionych.
24.08.2021

Akcja ratownicza po wywróceniu się statku w okolicach Port Fourchon w Luizjanie

8 mil na południe od Port Fourchon w Luizjanie, nadal trwają poszukiwania zaginionych osób po wywróceniu się statku.
14.04.2021

Platforma Petrobaltic przygotowana na zimę dzięki Petrostal

Od samego początku przedsiębiorstwo Petrostal znane było z wysokiej jakości specjalistycznych usług izolacji przemysłowych w obszarze energetyki, offshore oraz petrochemii. W ostatnim czasie firma zakończyła modernizację platformy PETROBALTIC w warunkach offshore.
22.01.2021

Zaginiona platforma gazowa na Adriatyku odnaleziona na dnie morskm

Morska platforma gazowa INA „Ivana D”, która zniknęła na północnym Adriatyku podczas niedawnej gwałtownej burzy, została znaleziona na dnie morskim, poinformował chorwacki koncern naftowo-gazowy.
17.12.2020

Tractebel Overdick GmbH - przełom w offshorowych rozwiązaniach wodorowych

Tractebel Overdick GmbH, nowe przedsięwzięcie utworzone w 2018 roku po przejęciu Overdick Offshore przez TRACTEBEL, robi furorę jako twórcy rozwiązań wodorowych.
08.12.2020

Dwie osoby zginęły, ponad 100 wyskoczyło za burtę po uderzeniu statku morskiego w platformę w Malezji

Dwóch członków załogi malezyjskiego statku pomocniczego zginęły we wtorek po tym, jak ich jednostka uderzyła w platformę obsługiwaną przez państwową firmę naftową Petronas u wybrzeży stanu Sarawak na wyspie Borneo.
28.10.2020

Turcja rozpoczyna odwierty na Morzu Czarnym

Pierwszy turecki statek wiertniczy Fatih, obsługiwany przez państwową firmę naftową Turkiye Petrolleri Anonim Ortakligi, rozpoczął wiercenia na Morzu Czarnym - podały lokalne media, cytując ministra energii i zasobów naturalnych Fatiha Donmeza.
21.07.2020

JABO Stocznia Jachtowa

JAKOŚĆ KTÓRA TWORZY WASZ KOMFORT
konstrukcje aluminiowe kadłubów,nadbudówki,maszty,konstrukcje stalowe kadłubów,okucia jachtowe,relingi,elementy ze stali nierdzewnej,aluminiowo-stalowe konstrukcje boji oraz innych jednostek pływających,jachty,montaż,jacht,remonty jachtów,kadłub,łodzie,promy,pasażerskie,statki,konstrukcje jachtów,jabo.,stocznia jachtowa,stocznie jachtowe,jachty żaglowe,jachty motorowe,zimowanie jachtów,serwis jachtów,jabo classic 350,aluminiowe podesty do przemieszczania się po platformach wiertniczych,schody i drabiny aluminiowe,schody aluminiowe,drabiny aluminiowe,wykonywanie powłok malarskich zaworów ze stali nierdzewnej,wykonywanie pław oraz dalb sygnalizacyjnych,usuwanie ognisk korozji,wymiana anod cynkowych,zimowanie łodzi w hangarze,zimowanie łodzi na placu,zimowanie jachtu w hangarze ,zimowanie jachtu na placu,przygotowanie jachtu do zimy,zimowanie skuterów w hangarze,zimowanie skuterów na placu,wyciąganie i wodowanie jednostek dźwigiem lub za pomocą slipu,kompleksowe przygotowanie jachtu do se

Cermar Industry Sp. z o. o.

konstrukcje offshore,konstrukcje okrętowe,konstrukcje offshorowe,zbiorniki,wyposażenie pokładowe,łodzie rybackie,marki morskie,podnośnik offshore,podnośniki offshore,offshore,moduły offshore,pale kotwiące do platform,platforma tłumiąca,rurociągi i platformy,uchwyt do podnoszenia wież ,uchwyt do podnoszenia wież wiatrowych,wyciągarki okretowe,wyciągarki okrętowe,zbiorniki ciśnieniowe,zbiorniki wypornościowe,wysięgniki palnikowe do platform,platforma do podnoszenia 3500 ton,konstrukcje morskie,konstrukcje typu offshore,konstrukcje mostów i kładek,wysięgniki palnikowe na platformy,zabezpieczenia antykorozyjne,hydraulik siłowa,hydraulika siłowa i elektryczna,produkcja zbiorników ciśnieniowych,wytwarzanie rurociągów o dużych gabarytach,przewóz konstrukcji ponadgabarytowych

LOTOS Petrobaltic S.A.

platformy,działalność wydobywcza,offshore,poszukiwanie złóż ropy naftowej,poszukiwanie złóż gazu,obsługa logistyczna offshore,petrobaltic,transport ładunków dla zabezpieczania działalności platform wiertniczych,holowanie platform,transfer personelu specjalistycznego ,dyżury ratownicze przy platformach,transport paliwa i towarów na potrzeby platform,ochrona środowiska morskiego przed zanieczyszczeniami ropą

WIWRA P.U.H. W.Pilawa

DŹWIGI OKRĘTOWE
dźwig,dźwignik,dźwig okrętowy,dźwigi okrętowe,dźwigowe urządzenia,windy,konserwacja wind,montaż wind,naprawa wind,platforma dla niepełnosprawnych,podzespoły dźwigowe,projektowanie wind,remont wind,schody ruchome,winda hydrauliczna,winda,winda linowa,winda panoramiczna,winda towarowa,winda szpitalna

Baltico Service Sp. z o.o.

prefabrykacja i montaż nowych konstrukcji stalowych,zbiorniki,platformy,prefabrykacja,montaż i próby systemów ogólnookrętowych i specjalistycznych,różne prace konserwacyjno – malarskie,prefabrykacja fundamentów i innych konstrukcji stalowych,montaż na statku,prefabrykacja,montaż i próby systemu pary,wody gorącej i kondensatu,platforma wiertnicza,regeneracja i ponowny montaż wysokociśnieniowego systemu sprężonego powietrza (stal nierdzewna),prefabrykacja,montaż i próby systemu pary,wody gorącej i kondensatu,prace malarskie na statkach w budowie i remontach,system mycia zbiorników,system transportu pneumatycznego materiałów sypkich ( BHS ),system chłodzenia,system pary,montaż konstrukcji stalowych

ICE-K Krzysztof Ebertowski

czyszczenie suchym lodem,usługi czyszczenia,czyszczenie przemysłowe,przemysł papierniczy,drukarnia,stocznia,platforma wiertnicza,platforma morska,czyszczenie kanałów,kuchnia,okap,okapy,agregaty

Uczniowie tworzyli i testowali pływające platformy dla farm wiatrowych

W ramach konkursu inżynierskiego młodzież ze szkół średnich projektowała i sprawdzała skuteczność pływających platform dla turbin wiatrowych. Finał konkursu odbył się 16 grudnia na Politechnice Gdańskiej, a jego sponsorem jest Simply Blue Group.
20.12.2022

Konferencja PPLNG i bioLNG 2022

Tegoroczna edycja konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG zatytułowana została „Technologie LNG i bioLNG filarami dekarbonizacji w transporcie towarowym”. Wydarzenie odbędzie się 12-13 października 2022.
29.09.2022

Stocznia Safe promuje pływającą platformę dokującą. Transport gabarytów nie będzie już udręką

Pływająca platforma dokująca to wielofunkcyjna jednostka pływająca, nad którą pracuje gdańska stocznia Safe. O zaletach i możliwościach tego projektu dyskutowało szerokie grono podczas konferencji „Nowe możliwości dla morskiego budownictwa hydrotechnicznego, offshore i przemysłu stoczniowego”.
25.01.2022

Przebudowana platforma Petrobaltic opuściła Gdańsk

Przebudowana na Morskie Centrum Produkcyjne platforma Petrobaltic opuściła Gdańsk. W piątek ok. 8:30 rozpoczęto holowanie jednostki z Gdańskiej Stoczni REMONTOWA w kierunku kotwicowiska nr 4 w Porcie Północnym. Tam zaczeka na odpowiednie warunki pogodowe, które umożliwią jej dalszy transport na złoże B8 na Morzu Bałtyckim. Morskie Centrum Produkcyjne przejmie wydobycie z pracującej na tym złożu platformy LOTOS PETROBALTIC.
20.09.2019

Platforma Petrobaltic przebudowana na Morskie Centrum Produkcyjne. Wkrótce rozpocznie pracę na złożu B8

Kolejny etap przebudowy platformy Petrobaltic zakończony. Jednostkę w Gdańskiej Stoczni REMONTOWA przekształcono w Morskie Centrum Produkcyjne. We wtorek zostało poświęcone, a już wkrótce opuści Gdańsk, by rozpocząć pracę na złożu B8 na Morzu Bałtyckim.
28.08.2019

Platforma Petrobaltic znów w SR Nauta

Platforma Petrobaltic po raz drugi w SR Nauta w Gdyni. Jednostka została posadowiona w basenie nr 7 w środę. Do stoczni trafiła po prawie 7-miesięcznym pobycie w Gdańskiej Stoczni Remontowa.
20.07.2017

Największy wykonany w Polsce moduł platformy Johan Sverdrup powstał w Gdyni. Waży 1 000 t

Trzeci moduł platformy Johan Sverdrup, wykonany przez Energomontaż Północ Gdynia, gotowy. Typowo mieszkalna część tego projektu w sobotę została nasunięta na statek i popłynęła do Norwegii. Konstrukcja waży aż 1 000 t.
05.06.2017

Kolejny moduł jednej z największych na Morzu Północnym platform powstał w Gdyni

Drugi moduł platformy Johan Sverdrup gotowy. Konstrukcja wykonana przez Energomontaż-Północ Gdynia dla konsorcjum K2JV ANS (joint venture Kvaerner Stord i Kellog Brown & Root) waży prawie 800 t. We wtorek została nasunięta na statek.
15.03.2017

Gigantyczna konstrukcja wypłynęła z Gdyni. Waży aż 1 000 t

Kolejny projekt Energomontażu-Północ Gdynia. Tym razem to część modułu mieszkalnego, który będzie obsługiwał platformę wydobywczą na polu Johan Sverdrup na Morzu Północnym. Konstrukcja waży aż 1 000 t.
01.02.2017

Olbrzymi dźwig przejechał przez Gdynię. Trzeba było zamknąć ruch

38 m długości, 7,4 m szerokości i 10,5 m wysokości. To olbrzymi dźwig, który przejechał ulicą Kontenerową do BCT w Gdyni. Aby mógł bezpiecznie dostać się na statek, w sobotę w nocy trzeba było zamknąć ruch.
21.11.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.