• <
siemens_gamesa_2022

DP World wprowadza nową cyfrową platformę logistyczną

24.10.2021 17:11
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski DP World wprowadza nową cyfrową platformę logistyczną

Partnerzy portalu

DP World wprowadza nową cyfrową platformę logistyczną - GospodarkaMorska.pl

Operator portowy DP World z siedzibą w Dubaju uruchomił nowe cyfrowe rozwiązanie logistyczne CARGOES Logistics, które ma na celu rozwiązanie złożoności i nieefektywności występujących w globalnych łańcuchach dostaw.

Jak ujawniono, nowa platforma zapewni klientom jednookienkowe rozwiązanie umożliwiające bezproblemowe, bezpieczne i wydajne przemieszczanie ich ładunku.

W szczególności klienci mogą wybierać spośród multimodalnych opcji logistycznych, wysyłać fracht drogą morską, drogową i/lub kolejową, otrzymywać natychmiastowe wyceny, szybkie potwierdzenie rezerwacji i wiele bezpiecznych opcji płatności w trzech prostych krokach – wyszukaj, wybierz i zarezerwuj.

Ponadto platforma logistyczna zapewni łatwą i szybką rezerwację ładunków od miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia.

Pierwsza faza projektu rozpocznie się od Indii do wielu destynacji na Bliskim Wschodzie, Subkontynencie, Azji Południowo-Wschodniej, Dalekim Wschodzie i Afryce Północnej, a także ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Indii. Firma planuje również udostępnić go na całym świecie.

– Poprzez CARGOES Logistics naszym celem jest budowanie i oferowanie wysoce wydajnych, płynnych i kompleksowych, przejrzystych łańcuchów dostaw – powiedział Rizwan Soomar, dyrektor generalny i dyrektor zarządzający subkontynentu DP World.

– Nowe rozwiązanie cyfrowe uprości obsługę transportu kontenerowego, zapewniając widoczność we wszystkich rodzajach transportu dzięki inteligentnemu włączeniu rozwiązań opartych na IOT. Będziemy nadal inwestować w technologię i współpracować z naszymi klientami w celu wprowadzania innowacji, ciągłego dodawania nowych produktów i funkcji oraz dostarczania rozwiązań spełniających ich globalne potrzeby logistyczne – dodał Soomar.

– Zapotrzebowanie na rozwiązania cyfrowe nigdy nie było większe i będzie dalej rosło. Firma DP World stworzyła CARGOES, aby sprostać palącym wyzwaniom spowodowanym nieefektywnością łańcucha dostaw. To holistyczne rozwiązanie oparte na technologii ukierunkowanej na wszystkie aspekty globalnego handlu, w tym finanse, ERP, śledzenie, terminalowy system operacyjny, oprogramowanie celne i umożliwiające kompleksową logistykę – podsumował Pradeep Desai, dyrektor ds. technologii w DP World.

Aby zwiększyć możliwości swoich rozwiązań logistycznych, DP World przejęło amerykańską firmę logistyczną Syncreon w lipcu tego roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.