• <
mewo_2022

HSM Offshore Energy wdraża platformę wydobywczą gazu napędzaną morską energetyką wiatrową

rk

16.04.2024 15:47 Źródło: HSM Offshore Energy
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas HSM Offshore Energy wdraża platformę wydobywczą gazu napędzaną morską energetyką wiatrową

Partnerzy portalu

Fot. HSM Offshore Energy

HSM Offshore Energy finalizuje prace nad platformą N05-A dla ONE-Dyas w swojej stoczni w Schiedam w Holandii. Konstrukcja ma stanowić istotny wkład w rozwój nie tylko w zakresie wydobycia gazu, ale też wykorzystania lokalnych zasobów morskiej energii wiatrowej.

Po ukończeniu platforma N05-A będzie pierwszą zelektryfikowaną platformą do produkcji gazu na Morzu Północnym, która będzie w całości zasilana energią odnawialną z pobliskiej morskiej farmy wiatrowej Riffgat. Dzięki najnowocześniejszej technologii i innowacyjnemu projektowi ta część wydobycia ma rozpocząć nową erę w zaangażowaniu HSM Offshore Energy w przyspieszenie lokalnej produkcji gazu w Holandii i potwierdza jej wiodącą rolę w transformacji energetyki morskiej. Aktualnie trwa wdrażanie górnej części konstrukcji, co rozpoczęło się dwa dni po umieszczeniu górnych części fundamentów na dolne.

- N05-A to kamień milowy dla naszej firmy. Uosabia nasze zaangażowanie w innowacje, zrównoważony rozwój i doskonałość operacyjną. Lokalna produkcja gazu ma kluczowe znaczenie dla holenderskiej gospodarki i jest konieczna do usprawnienia transformacji energetycznej - zaznaczył Hans Leerdam, dyrektor handlowy HSM Offshore Energy.

- Cieszymy się, że możemy realizować tak znaczące projekty energetyczne w Holandii. Utrzymanie wiedzy i infrastruktury w kraju ma kluczowe znaczenie podczas transformacji energetycznej. Nasza współpraca z HSM Offshore Energy i innymi zaangażowanymi partnerami stanowi wzorowy model holenderskiej gospodarki produkcyjnej w działaniu - stwierdził Chris de Ruyter van Steveninck, dyrektor generalny ONE-Dyas.

ONE-Dyas, to holenderska firma zajmująca się poszukiwaniem i produkcją gazu na Morzu Północnym. W związku z tym nawiązała współpracę z HSM Offshore Energy i wspólnie rozwijają wizję przyszłości zrównoważonej energii. Umowa w sprawie budowy platformy została podpisana w 2022 roku. N05-A Topside jest przygotowywany do usprawnienia operacji zamawiającego, optymalizacji wydajności produkcji i minimalizacji wpływu na środowisko.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.