• <
mewo_2022

Windar Renovables i Navantia Seanergies sfinalizowały pierwsze zamówienie na monopale dla morskiej farmy wiatrowej Moray West

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Windar Renovables i Navantia Seanergies sfinalizowały pierwsze zamówienie na monopale dla morskiej farmy wiatrowej Moray West

Partnerzy portalu

Fot. Windar Renovables

Fabryka monopali w stoczni Navantia Seanergies w Fene (A Coruña), zbudowana przez Windar Renovables i Navantia Seanergies wykonała swoje pierwsze zamówienie na nowy rodzaj fundamentów dla farm wiatrowych na morzu.

Monopale wyprodukowane w fabryce przez Navantia Seanergies i Windar Renovables dla Ocean Winds, znajdują się już w Szkocji. Mają około 90 metrów długości, maksymalną średnicę 10 metrów i wagę do 2000 ton. W ten sposób stocznia udowodniła swoją zdolność do ich budowy, mając obecnie udział w rynku wśród fundamentów kratownicowych (jacket).

Po 14 monopalach wyprodukowanych dla farmy wiatrowej Moray West zostaną zrealizowane trzy kolejne zamówienia, które Navantia Seanergies i Windar Renovables już podpisały. W ten sposób zagwarantują pełne zatrudnienie w fabryce przez najbliższe dwa lata.

Moray West, morska farma wiatrowa dla której przeznaczone są monopale, jest rozwijana przez Ocean Winds w zachodniej części strefy wiatrowej Moray Firth na morzu i będzie miała moc generacyjną 882 MW. Jednocześnie w centrum produkcyjnym Fene, również dla Ocean Winds, są produkowane pierwsze sekcje 62 fundamentów do turbin wiatrowych, które zostaną zainstalowane na morskiej farmie wiatrowej w Dieppe Le Tréport we Francji.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.