• <
nauta_2024

Mostostal Pomorze wykonał kolejne konstrukcje na potrzeby eksploatacji złóż gazowych

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Mostostal Pomorze wykonał kolejne konstrukcje na potrzeby eksploatacji złóż gazowych

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Mostostal Pomorze S.A. zakończył prace nad kolejnym projektem dla branży offshore. Dostarczone konstrukcje zostaną wykorzystane na potrzeby trzech złóż gazowych zlokalizowanych w północnej części Morza Norweskiego.

Konstrukcje wykonane przez Mostostal Pomorze powstały w ramach projektu Skarv Satellites Project (SSP) i zostały zamówione przez firmę Aker Solutions dla Aker BP (operator). Każda konstrukcja waży około 300 ton, a projekt realizowany był przez 11 miesięcy. W zakresie Mostostalu była prefabrykacja 3 zestawów konstrukcji wzorcowych z włazami, prefabrykacją i montażem rurociągów, montażem na kotwach ssących, zabezpieczeniem antykorozyjnym i badaniami zgodności.

Ponieważ konstrukcje będą instalowane na dnie morskim na głębokościach od 370 m do 400 m, zostały one przed transportem przejść testy funkcjonalności i odbiory przy udziale klienta końcowego. Załadunek gotowych konstrukcji odbywał się przy udziale dźwigu pływającego Uglen (dźwig o maksymalnym udźwigu 800t).

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.