• <
nauta_2024

Tractebel Overdick GmbH - przełom w offshorowych rozwiązaniach wodorowych

08.12.2020 10:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Tractebel Overdick GmbH - przełom w offshorowych rozwiązaniach wodorowych

Partnerzy portalu

Tractebel Overdick GmbH - przełom w offshorowych rozwiązaniach wodorowych  - GospodarkaMorska.pl
overdick-offshore.com

Tractebel Overdick GmbH, nowe przedsięwzięcie utworzone w 2018 roku po przejęciu Overdick przez TRACTEBEL, robi furorę jako twórca rozwiązań wodorowych.

Firma opracowała koncepcję pływającego fundamentu wiatrowego dla turbin o mocy 15 MW + z opcją „gotową na wodór” oraz platformę do produkcji wodoru na morzu, której celem jest wykorzystanie potencjału dużych morskich farm wiatrowych na skalę przemysłową do 800 MW.

Nowy pływak został zaprojektowany w zoptymalizowany sposób, który zmniejsza ogólne koszty pływającego fundamentu zarówno pod względem  jego wytwarzania, jak i instalacji.

Według Tractebel Overdick GmbH, pływak może być instalowany bez użycia ciężkich dźwigów lub zaawansowanej infrastruktury, co otwiera zupełnie nowe możliwości budowania łańcucha dostaw.

Rozwiązania łączące różne technologie wytwarzania energii odnawialnej stają się nadrzędnym trendem, napędzającym wyścig ku dominacji rewolucji w energetyce.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.