• <
smartre_2023

Geofizyka Toruń S.A. z nową platformą do badań offshore

jb

23.12.2022 08:32
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Geofizyka Toruń S.A. z nową platformą do badań offshore

Partnerzy portalu

Geofizyka Toruń S.A. z nową platformą do badań offshore - GospodarkaMorska.pl
Fot. Geofizyka Toruń

Wielozadaniowa, pływająca platforma samopodnośna Combifloat C-726 „KOPERNIK-1” to nowa inwestycja Geofizyki Toruń S.A., która zwiększa potencjał firmy w zakresie badań geofizycznych i geotechnicznych dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.

Geofizyka Toruń S.A. (GT), należąca do grupy Orlen, od 56 lat dostarcza innowacyjne rozwiązania geofizyczne i geotechniczne dla sektora multienergetycznego i OZE. Firma posiada duże doświadczenie na rynku międzynarodowym, a marka GT znana jest w ponad 40 krajach na 6 kontynentach.

Wraz z transformacją energetyczną, portfolio usług firmy poszerzyło się o nowe rozwiązania na potrzeby budowy morskich farm wiatrowych, w tym: rozpoznania geotechnicznego dla uwarunkowań środowiskowych oraz ich posadowienia, wyznaczania przebiegu tras kabli elektroenergetycznych czy rozbudowy infrastruktury lądowej i morskiej, w tym portów i terminali instalacyjnych i serwisowych. 


Najnowocześniejszy, dedykowany sprzęt, jakim dysponuje GT, powiększył się teraz o wielozadaniową, pływającą platformę samopodnośną Combifloat C-726 „Kopernik-1”, co ma bezpośrednie przełożenie na wyższy standard, dostępność oraz utrzymanie wysokich norm HSE w stosunku do dotychczas stosowanych rozwiązań w tym zakresie na rynku polskim. Jest to odpowiedź na obecne jak i przyszłe potrzeby klientów związane nie tylko z badaniami pod MFW, ale również pracami instalacyjnymi,  konstrukcyjnymi czy hydrotechnicznymi związanymi np. z budową FSRU czy  portów zewnętrznych.  

Przewaga technologiczna sprzętu to również możliwość kontynuowania prac na fali o wysokości 3m oraz pozostawienia pontonu na miejscu przy fali 5m. Dzięki tym parametrom prowadzenie działań operacyjnych jest możliwe przez większą część roku pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych. 

Podstawowe parametry platformy:
Możliwość pracy w minimalnym zanurzeniu w strefach wód płytkich, nawet do 1,5 - 2,5 m 
Maksymalna głębokość pracy: 32 m
Rozmiar platformy: 24x18 m
System podnoszenia: hydrauliczny

Warunki pracy:
maksymalna wysokość fali: 3 m 
maksymalna prędkość wiatru: 50 km/h
maksymalna prędkość prądu morskiego: 1 m/s


Geofizyka Toruń aktywnie realizuje prace geotechniczne i geofizyczne na Morzu Bałtyckim. Jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz sygnatariuszem porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce (tzw. Polish Offshore Sector Deal). Firma zaprasza potencjalnych klientów do współpracy,  w tym deweloperów farm wiatrowych, urzędy i porty morskie, firmy budowlane, gminy nadmorskie jak również podmioty związane z ochroną środowiska. 

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.