• <
pge_baltica_390x100_duży

Jak Lotos Petrobaltic poszukuje i wydobywa ropę?

Partnerzy portalu

Fot. Lotos

Orlen opublikował wideo, w którym Jakub Kudła, kierownik Zespołu Eksploatacji Lotos Petrobaltic tłumaczy, jak poszukuje się i wydobywa ropę naftową spod dna morza.

Krótkie wideo zarejestrowane na platformie Lotos Petrobaltic ukazało się na profilach społecznościowych Grupy Lotos. Jakub Kudła, kierownik Zespołu Eksploatacji Lotos Petrobaltic opowiada w nim, jak wygląda proces poszukiwania i wydobycia ropy naftowej oraz gdzie skierowane są ropa i gaz z platformy.


Lotos Petrobaltic ma koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na trzech obszarach polskiego terytorium morskiego. Mają one łączną powierzchnię 3177 km kwadratowych. Dodatkowo, spółka posiada także dwie koncesje na wydobycie ze złóż B3 i B8, które są w eksploatacji. W 2021 roku firma wydobywała średnio 5,7 tys. boe/d (ekwiwalentu baryłki ropy) ropy dziennie.

Do Lotosu Petrobaltic należą dwie platformy wiertnicze i trzy platformy eksploatacyjne (w tym jedna bezzałogowa), a także flota holowników, statków dozorowych i ratowniczych, zbiornikowiec oraz lądowa baza z nabrzeżem przeładunkowym.


seaway7
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.