• <
smartre_2023

Equinor wybrał wykonawcę prac przy projekcie gazowym na Morzu Norweskim

rk

28.11.2022 09:40 Źródło: Equinor
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Equinor wybrał wykonawcę prac przy projekcie gazowym na Morzu Norweskim

Partnerzy portalu

Equinor wybrał wykonawcę prac przy projekcie gazowym na Morzu Norweskim - GospodarkaMorska.pl
Equinor

Norweski państwowy gigant energetyczny przyznał nowy kontrakt rodzimej firmie Aibel na modyfikacje i przygotowanie platformy Aasta Hansteen do podłączenia kolejnego pola gazowego.


Aibel, przedsiębiorstwo świadczące usługi energetyczne ,ocenia skalę przedsięwzięcia na jedną z największych w swoim dorobku, dzięki czemu zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób. Firma podkreśla, że kontrakt na inżynierię, zaopatrzenie, budowę, instalację i uruchomienie znacznie rozszerza zakres ich działania.

- Przyznanie kontraktu jest wyrazem uznania dla naszej pracy. Jednocześnie potwierdza wiodącą pozycję Aibel w modyfikacjach infrastruktury na norweskim szelfie kontynentalnym. Mamy długą historię jako główny dostawca w tym obszarze i cieszymy się na dostarczenie zintegrowanego rozwiązania w ścisłej współpracy z Equinor – podkreślił prezes i dyrektor generalny firmy Aibel Mads Andersen.

Zarządzanie i inżynieria dla tego projektu będzie prowadzona zarówno z biura Aibel w Stavanger przy wsparciu jego placówek w Oslo i Singapurze. Dodatkowo, projekt wykorzysta synergię z istniejącym kontraktem Aibel również realizowanym na platformie Aasta Hansteen, które prowadzi biuro w Harstad. Z kolei prefabrykacja i montaż modułów będą miały miejsce w stoczniach firmy w Haugesund i Tajlandii.

Equinor złożył 22 listopada 2022 roku w norweskim Ministerstwie Ropy Naftowej i Energii plan rozwoju i eksploatacji pola gazowego Irpa. Ten projekt ma planowaną inwestycję o wartości ponad 1,4 mld USD.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.