• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Akcja ratownicza po wywróceniu się statku w okolicach Port Fourchon w Luizjanie

zk

14.04.2021 16:34 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Akcja ratownicza po wywróceniu się statku w okolicach Port Fourchon w Luizjanie

Partnerzy portalu

Akcja ratownicza po wywróceniu się statku w okolicach Port Fourchon w Luizjanie - GospodarkaMorska.pl

8 mil na południe od Port Fourchon w Luizjanie, nadal trwają poszukiwania zaginionych osób po wywróceniu się statku.

Amerykańska straż przybrzeżna i statki należące do Good Samaritan uratowało sześć osób po tym, jak komercyjna łódź dźwigowa wywróciła się we wtorek po południu z Port Fourchon.

Po tym jak we wtorek o 16:30 czasu lokalnego, Straż Przybrzeżna otrzymała powiadomienie EPIRB z 39-metrowego statku handlowego. Strażnicy nadali pilny komunikat, na który odpowiedziało wiele jednostek znajdujących się w pobliżu miejsca wypadku.

Załoga łodzi szybkiego reagowania, przybyła na miejsce zdarzenia w ciągu 30 minut i uratowała jedną osobę z wywróconego statku. Załoga łodzi ratunkowej średniej wielkości ze stacji Straży Przybrzeżnej Grand Isle uratowała jedną osobę, a inne jednostki będące na miejscu zdarzenia uratowały cztery osoby z wody.Lokalne media zidentyfikowały statek jako Seacor Power, obsługiwany przez Seacor Marine.

Firma SEACOR Marine będąca właścicielem statku poinformowała, że łódź podnośnikowa to SEACOR Power i jest używana do poszukiwań ropy i gazu.

Jak podają najnowsze aktualizacje Straży Przybrzeżnej, poszukiwania zaginionych nadal trwają.

Niesprzyjające warunki pogodowe utrudniają akcję poszukiwawczą.

Łodzie samopodnośne jak Seacor Power, są w zasadzie samobieżnymi i samopodnośnymi statkami podobnymi do barek, używanymi do różnych prac w płytkich wodach przybrzeżnych związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu. Tworzą solidną platformę do pracy.
Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.