• <
mewo_2022

Chevron po raz pierwszy wkracza na rynek offshore

zk

14.04.2021 18:56 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Chevron po raz pierwszy wkracza na rynek offshore - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ocergy, Inc

Grupa kapitałowa Chevron Corp. i Moreld Ocean Wind zgodziły się zainwestować w rozwój i komercjalizację pływających morskich turbin wiatrowych Ocergy Inc.

Jest to pierwsza inwestycja firmy Chevron Technology Ventures w morską energetykę wiatrową. Wartość inwestycji nie została ujawniona. Pływające turbiny, byłyby przydatne w obszarach oceanicznych, które są zbyt głębokie dla posadowienia turbin.

„O ile mi wiadomo, jest to pierwsza inwestycja amerykańskiego potentata naftowego w morską energetykę wiatrową” - oznajmił Anthony Logan, starszy analityk w Wood Mackenzie Ltd.

„Pływające turbiny wiatrowe staną się ważne, ponieważ amerykańska sieć elektryczna w coraz większym stopniu zależy od morskiej energii wiatrowej. Jeśli uda się dotrzeć do obszarów głębokomorskich, są szanse, że się zbudować system produkcji morskiej energii wiatrowej, który nie będzie wrażliwy na zjawiska takie jakie dni bezwietrzne” - powiedział Logan.

Inwestycja sfinansuje również rozwój boi monitorującej środowisko, która będzie gromadzić dane i wspierać działania na rzecz różnorodności biologicznej, powiedział Ocergy w komunikacie prasowym we wtorek. Firma wcześniej inwestowała w lądową energetykę wiatrową. Właścicielem Moreld jest HitecVision, inwestor specjalizujący się w rynkach europejskiej energii odnawialnej.

Umowa Chevron z Ocergy nie oznacza strategicznego zwrotu w kierunku energii odnawialnej, ale stanowi część planu wartego 300 milionów dolarów rocznie, który ma na celu inwestowanie w innowacje technologiczne, które mogą odegrać kluczową rolę w transformacji energetycznej.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.