• <
pge_baltica_390x100_duży

URE: pięć podmiotów wnioskuje o wsparcie dla ośmiu projektów offshore

ac

01.04.2021 18:52 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas URE: pięć podmiotów wnioskuje o wsparcie dla ośmiu projektów offshore

Partnerzy portalu

URE: pięć podmiotów wnioskuje o wsparcie dla ośmiu projektów offshore - GospodarkaMorska.pl
fot. Rachel Cooper

Pięć podmiotów wnioskuje o wsparcie w sumie ośmiu projektów morskich farm wiatrowych w ramach tzw. I fazy wsparcia dla offshore - poinformował w czwartek Urząd Regulacji Energetyki. Termin składania wniosków minął 31 marca.

Zgodnie z informacjami URE, wspólne przedsięwzięcie Polenergii i norweskiego Equinora złożyło wnioski o wsparcie projektów MFW Bałtyk III i MFW Bałtyk II.

Joint venture PGE i duńskiego Orsteda wnioskuje o wsparcie dla projektowanych dwóch farm - Baltica 2 i Baltica 3.

Spółka PKN Orlen i kanadyjskiego Northland Power ubiega się o wsparcie dla projektu Baltic Power.

Koncern RWE złożył wniosek o wsparcie dla projektu BTI, a OW Offshore - spółka firm EDPR i Engie - wnioskuje o wsparcie dla dwóch projektów: B-Wind i C-Wind.

Zgodnie z ustawą o wsparciu offshore, w ramach tzw. I fazy wsparcia Prezes URE w drodze decyzji przyzna je dla projektów o mocy zainstalowanej do 5,9 GW. Zgodnie z decyzją ministra klimatu, w procedurze tej cena maksymalna za energię elektryczną z morskiej farmy wiatrowej, będąca podstawą rozliczenia prawa do pokrycia ujemnego salda, wyniesie 319,6 zł za MWh.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.