• <
smartre_2023

Instalacja łożysk firmy Thordon Bearings na platformie offshore ADNOC

gm

08.11.2022 15:19 Źródło: Thordon Bearings Inc.
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Instalacja łożysk firmy Thordon Bearings na platformie offshore ADNOC

Partnerzy portalu

Instalacja łożysk firmy Thordon Bearings na platformie offshore ADNOC  - GospodarkaMorska.pl
Thordon Bearings

Na jednej z morskich platform wiertniczych, obsługiwanych przez Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) zainstalowano polimerowe łożyska, które mają być bardziej trwałe niż wykonane z węglika krzemu.


Pięć trójstopniowych pomp KSB zostało wyposażonych w 13 łożysk pośrednich SXL, cztery łożyska kompozytowe i jedno łożysko przepustnicy SXL, zastępując oryginalne tuleje z węglika krzemu. Firma inżynieryjna Ocean Power International (OPI) z siedzibą w Dubaju otrzymała pełny zakres dostaw bezpośrednio z zakładu Thordona w Burlington, cztery tygodnie po złożeniu zamówienia.


Problem z łożyskami z węglika krzemu polega na tym, że zamówienia na nie mają długi czas realizacji. Ponadto są stosunkowo kruche, co oznacza, że istnieje ryzyko ich odpryskiwania i pękania. Po prostu nie są tak wytrzymałe, a ich wymiana jest bardzo droga. – powiedział dyrektor zarządzający OPI Rafid Qureshi.


Specyfikacje techniczne i inżynieryjne łożysk spełniają, a nawet wykraczają ponad oczekiwania. W porównaniu z węglikiem krzemu, który jest zwykle stosowany w tych pompach pionowych, te są nie tylko bardziej ekonomiczne, ale też łatwe do obróbki. Charakteryzują się odpornością na ścieranie nawet po kilku latach eksploatacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego produktu, a nasze główne fabryki w Niemczech stosują teraz łożyska Thordon w naszych nowych pompach. - zaznaczył inżynier-mechanik KSB Service Michał Belina


Biorąc pod uwagę planowaną długoterminową niezawodność tych instalacji, w przyszłości ADNOC będzie nadal używać łożysk Thordon we wszystkich kompatybilnych pompach zainstalowanych na jego platformach. Firma zwraca przy tym uwagę na fakt, że są nie tylko wytrzymalsze, ale też z racji użytych materiałów bardziej przyjazne środowisku.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.