• <

Już 16-17 listopada w Warszawie odbędzie się Konferencja Offshore Wind Poland

gm

06.11.2022 12:53 Źródło: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Już 16-17 listopada w Warszawie odbędzie się Konferencja Offshore Wind Poland

Partnerzy portalu

Już 16-17 listopada w Warszawie odbędzie się Konferencja Offshore Wind Poland - GospodarkaMorska.pl
Fot. prasowe
W ciągu najbliższych dekad morska energetyka wiatrowa znacznie przyśpieszy. Będzie to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów energii odnawialnej, szczególnie w naszym kraju. Polska może stać się największym rynkiem MEW na Morzu Bałtyckim z mocą do 28 GW. O tym jak wykorzystać potencjał drzemiący w morskich farmach wiatrowych eksperci porozmawiają już 16-17 listopada podczas corocznej konferencji PSEW - Offshore Wind Poland.

Już tej jesieni branża spotka się, by poruszyć szereg niezwykle ważnych tematów w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Polski sektor MEW może stanowić jeden z fundamentów polskiej transformacji energetycznej w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Przyjrzyjmy się wspólnie jaki potencjał drzemie w Bałtyku podczas dwóch dni wartościowych spotkań, paneli dyskusyjnych i networkingu, które zbliżają całą branżę i pozwalają wykreować wspólny mianownik dla polityków, inwestorów, poddostawców i innych zaangażowanych w biznesie offshore.

Tegoroczna Konferencja Offshore Wind Poland pozwoli nie tylko na oszacowanie rzeczywistego potencjału morskiej energetyki wiatrowej na polskiej części Bałtyku, ale także na skonfrontowanie istniejących regulacji prawnych w zakresie planowania i budowy morskich inwestycji z tymi, które są niezbędne do wyprowadzenia pierwszych mocy do 2025 roku. Jaka może być produktywność nowych obszarów pod inwestycje offshore, a jak wyglądają postępy w pracach nad projektami I fazy? Listopadowe spotkanie wskaże w jakim punkcie się znajdujemy i jakie działania podjąć, by morskie farmy jak najszybciej mogły przyczynić się do osiągnięcia bezpieczeństwa energetycznego.

– Aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność dostaw energii w Polsce oraz wesprzeć ambitne cele klimatyczne UE, należy rozwijać odnawialne źródła energii, w tym przede wszystkim offshore – technologię o największym potencjale spośród wszystkich źródeł odnawialnych. To może być historyczna szansa dla naszego kraju na poprawę innowacyjności i konkurencyjności, w oparciu o wykorzystanie nowych technologii oraz rozwoju nowych branż przemysłu. Podstawą takiego systemu będzie energetyka wiatrowa – mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Podczas Offshore Wind Poland (16-17 listopada 2022 r.) odbędzie się także premiera najnowszego raportu opracowanego na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej pt, „Potencjał Morskiej Energetyki na Bałtyku”. Raport na nowo oceni potencjał w zakresie mocy zainstalowanej oraz produkcji energii obecnych obszarów umożliwiających realizację morskich farm wiatrowych.  Opracowanie wskaże również nowe obszary dla potencjalnych inwestycji, które będą wymagały dużego zaangażowania inwestorów, państwa i środków finansowych, aby skutecznie je zrealizować.

Jak wykorzystać potencjał morskiej energetyki wiatrowej w Polsce? O tym już 16-17 listopada podczas Offshore Wind Poland w Warszawie.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.