• <
smartre_2023

Szkocka firma zajmująca się energią fal wznosi toast za wyniki testów EMEC [WIDEO]

bk

06.11.2022 17:35
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Szkocka firma zajmująca się energią fal wznosi toast za wyniki testów EMEC [WIDEO]

Partnerzy portalu

Szkocka firma zajmująca się energią fal wznosi toast za wyniki testów EMEC [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. AWS Ocean Energy

Firma AWS Ocean Energy z siedzibą w Inverness przedstawiła wyniki prób morskich swojego urządzenia do pozyskiwania energii z fal, zainstalowanego w Europejskim Centrum Energii Morskiej (EMEC) na Orkadach.

W "najważniejszym punkcie" programu testów naukowych, które odbyły się do tej pory na terenie testowym EMEC w Scapa Flow, konwerter energii fal Waveswing uzyskał średnią moc ponad 10kW i szczytowe wartości 80kW, w okresie umiarkowanych warunków falowych.

Te liczby przekroczyły o 20 proc. prognozy samego dewelopera.

Inne kluczowe ustalenia podkreślają potencjał wytrzymałościowy podmorskiego konwertera Waveswing, który nadal dostarczał energię w słabych warunkach atmosferycznych.

Program testów wykazał również, że rozmieszczenie Waveswinga od położenia na nabrzeżu do zainstalowania i pełnego uruchomienia jest możliwe w czasie krótszym niż 12 godzin.

Ta faza prób morskich ma się zakończyć jeszcze w tym roku, a AWS planuje ponowne rozmieszczenie w celu przeprowadzenia dalszych testów na początku 2023 roku.

Simon Grey, dyrektor generalny AWS Ocean Energy, powiedział:

- Te liczby podkreślają nasze silne przekonanie, że Waveswing jest prawdziwym interesem - poweidział Simon Grey, dyrektor generalny AWS Ocean Energy

- Choć zawsze byliśmy pewni potencjału wydajności Waveswing, wspaniale jest zobaczyć, jak ta pewność jest poparta rzeczywistymi danymi. Wierzymy, że ta wydajność porównuje się bardzo korzystnie z równoważnymi liczbami dla każdego poprzedniego urządzenia falowego testowanego w tym samym miejscu - dodał dyrektor.

Firma poszukuje teraz możliwości nawiązania współpracy z partnerami komercyjnymi, innymi użytkownikami końcowymi i "każdym, kto jest poważnie zainteresowany" rozwojem komercyjnej mocy falowej.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.