• <

Zamówienia na wycieczkowce główna przyczyną ogromnego wzrostu przychodów stoczni Fincantieri

PMK

08.05.2018 20:44 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zamówienia na wycieczkowce główna przyczyną ogromnego wzrostu przychodów stoczni Fincantieri

Partnerzy portalu

Zamówienia na wycieczkowce główna przyczyną ogromnego wzrostu przychodów stoczni Fincantieri - GospodarkaMorska.pl

Włoska stocznia Fincantieri zanotowała ogromny wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2018 roku, głównie dzięki wielu zamówieniom z sektora wycieczkowego.

Przychody grupy na koniec marca wyniosły 1,22 mld euro, o 11 proc. więcej niż rok temu. Zysk EBITDA wyniósł 89 mln euro, 33 proc więcej w stosunku r/r.

- Wyniki pierwszego kwartału w 2018 roku potwierdzają strategiczne kierunki rozwoju przedstawione w biznesplanie, który przedstawiliśmy pod koniec marca, i są zgodne z trendami wzrostu zarejestrowanymi w ciągu ostatnich dwóch lat - powiedział Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri.

- Zamierzamy kontynuować ścieżkę wzrostu, która pozwoli nam zająć centralne miejsce w światowym przemyśle stoczniowym w nadchodzących latach - dodał Bono.

Zysk Fincantieri w zeszłym roku wzrósł do 53 mln euro, o 39 mln euro więcej niż rok wcześniej.

- Przedstawione przez nas wyniki potwierdzają dobrą pozycję naszej firmy, która może pochwalić się niekwestionowaną pozycją lidera w kilku obszarach rynku - powiedział Giuseppe Bono. - Udowodniliśmy naszą zdolność do radzenia sobie z naprawdę złożonymi projektami i przetargami. Ten poziom doskonałości przekłada się na portfel zamówień, który sięga 10 lat naprzód - dodał Bono.

W zeszłym roku grupa otrzymała zamówienia na łączną wartość 8,55 mld dolarów, w porównaniu do 6,5 mld euro rok wcześniej.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.