• <
Famor_1100x200_2022

Trump: OPEC+ zamierza zmniejszyć wydobycie ropy o 20 mln baryłek dziennie

ew

14.04.2020 04:38 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Trump: OPEC+ zamierza zmniejszyć wydobycie ropy o 20 mln baryłek dziennie

Partnerzy portalu

Trump: OPEC+ zamierza zmniejszyć wydobycie ropy o 20 mln baryłek dziennie - GospodarkaMorska.pl

OPEC+ zamierza zmniejszyć wydobycie ropy naftowej o 20 mln baryłek dziennie, a nie o 10 mln, jak podano - poinformował w poniedziałek amerykański prezydent Donald Trump.

"Ograniczenia, które zamierza wprowadzić OPEC+, dotyczą 20 mln baryłek dziennie, a nie 10 mln, o których generalnie się informuje" - napisał na Twitterze Trump, podkreślając swój udział w negocjacjach.

Kraje OPEC i grupa innych producentów ropy, skupionych w tzw. grupie OPEC+, której przewodzi Rosja, osiągnęły w niedzielę porozumienie w sprawie zmniejszenia światowego wydobycia ropy. Będzie to największa w historii obniżka wydobycia - o 10 proc. światowej podaży.

Szef resortu energetyki Meksyku Rocio Nahle potwierdził, że OPEC+ uzgodnił, że ograniczy wydobycie ropy o 9,7 mln baryłek dziennie w maju i czerwcu, aby podtrzymać spadające ze względu na pandemię koronawirusa ceny surowca.

Porozumienie ma doprowadzić do zrównoważenia światowych rynków ropy w trudnym momencie, gdy pandemia SARS-CoV-2 spowodowała spadek popytu o jedną trzecią, a wojna podażowa między OPEC a Rosją groziła kryzysem nadpodaży. Ceny ropy spadały ostatnio do poziomów niespotykanych od lat 90. XX wieku.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.