• <

Primula Seaways wróciła na trasę po dużym remoncie

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Primula Seaways wróciła na trasę po dużym remoncie

Partnerzy portalu

Primula Seaways wróciła na trasę po dużym remoncie - GospodarkaMorska.pl

Należący do DFDS statek Primula Seaways znów jest na trasie. Jednostka powróciła po wielotygodniowej przerwie, w trakcie której prowadzone były prace naprawcze. Była to konsekwencja kolizji, która miała miejsce na początku marca.

Pod koniec ubiegłego tygodnia armator ogłosił, że szkody, jakie zostały poniesione przez statek w czasie zderzenia, zostały zlikwidowane. Dzięki temu Primula Seaways mogła opuścić stocznię Fayard w Odense, gdzie prowadzony był remont, a następnie wrócić do obsługi trasy z Göteborga.

Do zderzenia promu Primula Seaways doszło 2 marca. Znalazł się on wówczas na kursie kolizyjnym z jednostką MSC Madrid. W wyniku zderzenia, należący do duńskiego armatora statek został poważnie uszkodzony. Mocno ucierpiała przednia część prawej burty.

„Jest nam bardzo przykro z powodu skutków, jakie ta sytuacja miała na naszych klientów, którzy doświadczyli opóźnień. Pragnę jeszcze raz podziękować klientom za ich cierpliwość oraz moim kolegom, a także pracownikom za ich ciężką pracę, która została wykonana w celu rozwiązania tego problemu” - powiedział Björn Wånge z DFDS.

Primula Seaways nie ma w ostatnich latach szczęścia, gdy chodzi o takie sytuacje. Wcześniej do podobnego incydentu z udziałem tego statku doszło w 2015 r. Wówczas, w pobliżu Immingham, doszło do zderzenia promu z samochodowcem City of Rotterdam.

Jednostka ro-ro Primula Seaways została zbudowana w 2004 r. Dwa lata temu przeszła procedurę wydłużenia. Dzięki tamtej operacji Primula Seaways ma dziś 230 metrów długości (wcześniej było to 199,8 m). Linia ładunkowa statku wydłużyła się zaś do 4600 metrów.

etmal_790x120_gif_2020
Źródło:
promyskat.pl
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.