• <
Famor_1100x200_2022

Pracownicy BP w Zatoce Meksykańskiej i na Alasce z pozytywnym testem na koronawirusa

PMK

02.04.2020 20:55 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Pracownicy BP w Zatoce Meksykańskiej i na Alasce z pozytywnym testem na koronawirusa

Partnerzy portalu

Pracownicy BP w Zatoce Meksykańskiej i na Alasce z pozytywnym testem na koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

BP poinformowało w środę, że kilku pracowników platformy wiertniczej na Zatoce Meksykańskiej miało wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Stało się to dzień po tym, jak pracownik BP na Alasce również uzyskał wynik pozytywny.

To pierwsze przypadki koronawirusa wśród pracowników przemysłu naftowego w Zatoce Meksykańskiej i na Alasce. Przypadek koronawirusa został również zgłoszony w rafinerii BP w Whiting w stanie Indiana, zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów.
 
Ponad 850 000 osób zostało zarażonych wirusem na całym świecie, który zabił ponad 42 000 osób.

Epidemia choroby stanowi szczególne wyzwanie dla platform morskich spółek naftowych i innych odizolowanych lokalizacji. Takie obiekty wprowadzają i wyprowadzają pracowników na zasadzie rotacji, utrzymując ich na miejscu przez określony czas, zanim nowi pracownicy zastąpią ich.

BP i inne firmy już wydłużyły wyznaczone okresy pracy w celu ograniczenia podróży.

Pracownik, który uzyskał pozytywny wynik na Alasce został odizolowany. Był to mieszkaniec Alaski, który niedawno wyjechał ze stanu, podał w oświadczeniu minister zdrowia i opieki społecznej.

- BP przestrzega procedur i protokołów, aby zminimalizować ryzyko COVID-19 i zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom. Eliminujemy wszelkie zbędne czynności na stoku - powiedziała Megan Baldino, rzeczniczka BP Alaska.

Pracownik BP wrócił na Alaskę, zanim 23 marca nałożono ograniczenia związane z podróżą, a 25 marca udał się do North Slope. Firma poinformowała w oświadczeniu, że wprowadziła dodatkowe czyszczenie i inne środki sanitarne, aby zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo podczas wybuchu epidemii.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.