• <
Nauta_top_1100x200

Połączenie dwóch zakładów produkcyjnych w Zamecie

28.06.2016 13:50 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Połączenie dwóch zakładów produkcyjnych w Zamecie

Piotrków Trybunalski, 28 czerwca 2016 roku – W dniu wczorajszym, Zarząd Zamet Budowa Maszyn SA podjął decyzję o przeprowadzeniu restrukturyzacji operacyjnej i majątkowej spółki. W wyniku restrukturyzacji, docelowo zamknięty zostanie zakład w Bytomiu, a działalność produkcyjna zostanie skoncentrowana w zakładzie w Tarnowskich Górach – poinformowała notowana na warszawskiej giełdzie Zamet Industry SA, do której należy tarnogórska spółka.

Naszym celem jest optymalizacja kosztów produkcji w sposób zapewniający utrzymanie dotychczasowych zdolności i potencjału obydwu zakładów – mówi Jan Szymik, prezes zarządu Zamet Budowa Maszyn SA.

– Dostosowanie kosztów produkcji do coraz bardziej wymagających warunków rynkowych jest niezbędne, aby spółka w dalszym ciągu mogła się rozwijać. Musimy zwiększyć poziom konkurencyjności, aby w trudnym otoczeniu rynkowym pozostać przez kolejne lata wiarygodnym partnerem biznesowym i stabilnym pracodawcą. Przy obecnej strukturze kosztów jest to niemożliwe. Skoncentrowanie produkcji w jednym zakładzie pozwoli zachować potencjał, rynek, renomę i myśl techniczną wdrażaną przez lata w obu zakładach.

Nieunikniona jest przy tym konieczność optymalizacji zatrudnienia, jednakże w tym miejscu chciałbym podkreślić, że wszystkim pracownikom bezpośrednio produkcyjnym, pracującym obecnie w zakładzie w Bytomiu, będziemy proponować kontynuowanie zatrudnienia w tarnogórskim zakładzie. Chciałbym także zapewnić, że pracowników z którymi rozwiążemy stosunek pracy, spółka obejmie szerokim wsparciem w złagodzeniu uciążliwości związanych z utratą miejsca pracy. Będziemy także aktywnie wspierać tych pracowników w znalezieniu nowych miejsc pracy  – dodaje J. Szymik.

Ograniczenie zatrudnienia obejmie maksymalnie 125 pracowników łącznie z obu zakładów, przy czym o rozmiarze zwolnień zdecyduje Zarząd na bieżąco, mając wiedzę, ilu pracowników wyrazi zgodę na zmianę miejsca pracy w Tarnowskich Górach. Restrukturyzacja będzie przeprowadzona etapami, zaś relokacja produkcji przebiegać będzie bez jakiegokolwiek niekorzystnego wpływu na realizowane obecnie przez spółkę Zamet Budowa Maszyn S.A. umowy i zamówienia. Koncentracja produkcji
w jednym zakładzie ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

O ZAMET INDUSTRY S.A.:

Zamet Industry S.A. wykonuje m.in. urządzenia na platformy wiertnicze, urządzenia do podwodnego wydobycia ropy i gazu, urządzenia dźwigowe, przeładunkowe, urządzenia dla górnictwa i energetyki oraz wielkogabarytowe konstrukcje stalowe na potrzeby sektora infrastrukturalnego.

Zamet Industry S.A. jest właścicielem 100 proc. udziałów spółki Zamet Budowa Maszyn S.A., która specjalizuje się projektowaniu, budowie oraz serwisowaniu maszyn dla hutnictwa oraz zakładów przetwórstwa stali i metali nieżelaznych.

W styczniu 2016 roku Zamet Industry S.A. nabył 100 proc. udziałów w Fugo Sp. z o.o. z siedzibą w Koninie, specjalizującej się w produkcji urządzeń dźwigowych i przeładunkowych, a także wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.

Zamet Industry jest częścią Grupy TDJ SA – polskiej, prywatnej firmy inwestycyjnej, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. Akcje Zamet Industry S.A. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w październiku 2011 r.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40187,00 $ tona 1,80% 3 gru
 Cynk 3323,00 $ tona 0,91% 3 gru
 Aluminium 2647,00 $ tona -0,26% 3 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.