• <

Po rezygnacji prezesa spółki z grupy PERN, konkurs na nowego szefa

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Po rezygnacji prezesa spółki z grupy PERN, konkurs na nowego szefa
Po rezygnacji prezesa spółki z grupy PERN, konkurs na nowego szefa - GospodarkaMorska.pl

mk

03.03.2017 Źródło: PAP

Rada nadzorcza Centrum Diagnostyki Rurociągów i Aparatury (CDRiA) w związku z rezygnacją dotychczasowego prezesa Zbigniewa Czepułkowskiego ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na nowego szefa tej spółki zależnej PERN. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w kwietniu.

Jak podano w ogłoszeniu o konkursie na stanowisko prezesa CDRiA, zgłoszenia można nadsyłać tam do 27 marca, natomiast rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, których zgłoszenia spełniały będą warunki formalne, odbędą się w terminie od 6 do 7 kwietnia.

PERN, odpowiadając w piątek na pytania PAP dotyczące postępowania kwalifikacyjnego na prezesa CDRiA, poinformował, że pełniący dotychczas to stanowisko Zbigniew Czepułkowski złożył rezygnację 27 lutego.

„W związku z zaistniałą sytuacją i faktem, iż zarząd CDRiA był jednoosobowy, rada nadzorcza spółki oddelegowała, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące, do pełnienia funkcji prezesa Pana prof. Waldemara Kamrata, sekretarza rady nadzorczej” - wyjaśniła spółka.

PERN zaznaczył jednocześnie, iż rada nadzorcza CDRiA, poszukując nowego kandydata na stanowisko prezesa, „będzie oczekiwała od niego przedłożenia koncepcji dalszego działania spółki na rynku”. „W nadchodzącym okresie spółkę czeka szereg wyzwań” - podkreślił PERN, odnosząc się do działalności CDRiA.

Zgodnie z warunkami ogłoszonego postępowania, kandydaci na prezesa CDRiA powinni m.in. mieć wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni na stanowiskach kierowniczych oraz znajomość specyfiki transportu rurociągowego. Rada nadzorcza zaznaczyła, iż w przypadku ubiegania się o stanowisko prezesa tej spółki przez dotychczasowego członka zarządu, „dokona oceny działalności kandydata za cały okres zajmowania przez niego tego stanowiska”.

Uczestnicy konkursu muszą złożyć stosowne oświadczenia, w tym o niezatrudnieniu w biurze poselskim, senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego, a także o niezatrudnieniu przez partię polityczną, ewentualnie deklarację, że w przypadku propozycji objęcia stanowiska prezesa CDRiA, kandydat zrezygnuje z pracy na rzecz partii politycznej.

Dodatkowym wymogiem jest gotowość kandydata na prezesa CDRiA złożenia oświadczenia lustracyjnego w przypadku wyrażenia przez niego zgody na powołanie do zarządu spółki lub przekazanie informacji o uprzednim złożeniu takiego oświadczenia, zgodnie z przepisami ustawy z 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-90, co dotyczy osób urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.

Działająca od 1998 r. spółka CDRiA, w której 100 proc. udziałów ma PERN, zajmuje się inspekcją stanu technicznego rurociągów ropy naftowej i gazu. Badania tego rodzaju, przy użyciu specjalistycznych tłoków własnej konstrukcji, CDRiA wykonywała dotychczas m.in. na terenie Belgii, Czech, Niemiec, Rumunii, a także w Ekwadorze, w trudno dostępnym regionie Andów dla tamtejszej kompanii EP Petroecuador.

Inspekcje tłokami badawczymi pozwalają na zebranie kompleksowych danych o stanie technicznym magistrali - CDRiA jest jednym z nielicznych podmiotów na świecie, które świadczą tego typu usługi, w tym z użyciem techniki ultradźwiękowej.

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34462,00 $ tona 6,28% 6 maj
 Cynk 2920,00 $ tona -0,51% 6 maj
 Aluminium 2476,00 $ tona 1,23% 6 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.