• <
smartre_2023

Paweł Brzezicki: Ustawa stoczniowa także dla podwykonawców

PMK

08.04.2016 12:41 Źródło: własne/Radio Szczecin
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Paweł Brzezicki: Ustawa stoczniowa także dla podwykonawców

Partnerzy portalu

Paweł Brzezicki: Ustawa stoczniowa także dla podwykonawców - GospodarkaMorska.pl

Przywileje ustawy stoczniowej mają dotyczyć także podwykonawców – mówił podczas czwartkowego spotkania w Szczecinie Paweł Brzezicki. Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej spotkał się z przedstawicielami firm z branży morskiej – donosi Radio Szczecin.

Minister zaznaczył, że ustawa ma służyć głównie polskim zakładom, a nie zagranicznym które poprzez polskie stocznie realizują swoje kontrakty. Przypomnijmy, że tzw. ustawa stoczniowa zakłada wprowadzenie m.in. zwolnienia z podatku VAT i innych ulg.

- Zakłada, że te wszystkie ulgi otrzyma ten, kto w całości wyprodukuje statek, czyli jak gdyby wyklucza podwykonawców. To trzeba zmienić. To będzie zmienione, bo podwykonawcy są tu potrzebni - wyjaśniał na spotkaniu wiceminister.
Z kolei prof. Leonard Rozenberg, członek rady nadzorczej stoczni Gryfia, stwierdził, że ta ustawa pomoże głównie stoczniom wschodniego wybrzeża.
- Tego się trochę boję, ponieważ ustawa ma pewne klucze, ograniczenia. Obawiam się, że w naszym rejonie bardzo mało firm, jeśli w ogóle będzie mogło, załapie się na dobro tej ustawy. Sugerowałbym zmniejszenie wysokości niezbędnych przerobów itd. To jest ustawa, która znakomicie pomoże regionowi Trójmiasta – mówił.

Rząd przyjął już projekt ustawy stoczniowej. Teraz regulacja trafi na konsultacje społeczne. Nad ostatecznym kształtem ustawy będą pracować specjaliści, przedsiębiorcy i parlamentarzyści. Nowe przepisy miałyby wejść w życie od początku przyszłego roku.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.