• <
nauta_2024

Orlen i KE zastosowały procedurę zatrzymania zegara w negocjacjach ws. przejęcia Lotosu

ew

24.09.2019 08:44 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Orlen i KE zastosowały procedurę zatrzymania zegara w negocjacjach ws. przejęcia Lotosu

Partnerzy portalu

Orlen i KE zastosowały procedurę zatrzymania zegara w negocjacjach ws. przejęcia Lotosu - GospodarkaMorska.pl

PKN Orlen i Komisja Europejska zdecydowały się na zastosowanie procedury "zatrzymania zegara" w negocjacjach dotyczących zgody na przejęcie przez płocki koncern Grupy Lotos - poinformował we wtorek Orlen.

PKN Orlen podkreślił w komunikacie, że procedura „stop the clock” jest standardowo wykorzystywana przez Komisję Europejską w pogłębionej fazie analiz, szczególnie w przypadku skomplikowanych procesów przejęć kapitałowych. W opinii Orlenu, jest to korzystne rozwiązanie dla obu stron procesu negocjacji. Dzięki procedurze „zatrzymania zegara” PKN Orlen zyskuje czas na zebranie dodatkowych informacji, a Komisja będzie miała więcej czasu na przeanalizowanie przedstawionej dokumentacji przed podjęciem finalnej decyzji - podkreśliła spółka.

Komisja Europejska ma teoretycznie czas do 22 stycznia 2020 roku na wydanie decyzji w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem. Termin ten zostanie jednak wydłużony o czas stosowania procedury "stop the clock".

"Byliśmy na to przygotowani. Obu stronom zależy, aby transakcję przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przeprowadzić z korzyścią dla całego rynku. Jesteśmy pewni naszych argumentów i to dobry sygnał, że Komisji zależy na ich wnikliwej analizie" – powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.