PMK
Firma Mammoet, specjalista w dziedzinie ciężkich ładunków, została wynajęta do świadczenia usług rozładunku, transportu i instalacji dla projektu Arctic LNG 2.
Firma została zaangażowana przez spółkę joint venture NovArtic kierowaną przez Technip. Mammoet powiedział, że w ciągu czterech lat przeprowadzi operacje podnoszenia o łącznym ciężarze ponad pół miliona ton.
Projekt Arctic LNG 2, prowadzony przez największego rosyjskiego niezależnego producenta gazu ziemnego Novatek, obejmuje obiekt zbudowany na strukturach grawitacyjnych (GBS). W ciągu czterech lat Mammoet zainstaluje 42 duże moduły na trzech betonowych GBS w Murmańsku.
Oczekuje się, że w projekcie wykorzystanych zostanie w sumie około 2000 osi SPMT, kilka systemów podnoszenia Mega Jack, flota dźwigów kierowana przez żuraw CC8800-1, który jest wyposażony w Boom Booster, a także około 120 pracowników w godzinach szczytu.
Jest to największy w historii kontrakt w historii Mammoet, również pod względem łącznego tonażu. Każdy moduł waży od 8 000 t do 17 000 t; w całym okresie trwania projektu całkowita waga operacji podnoszenia wyniesie około 500 000 ton.
Mammoet zapewni usługi rozładunku, podnoszenia, podnoszenia na linach i zrywki w specjalnie zbudowanej stoczni w pobliżu Murmańska, zapewniając ciągłą instalację modułów na szczycie GBS.
Firma podpisała również umowę na usługi rozładunku na placu produkcji modułów, Qingdao McDermott Wuchuan Offshore Engineering w Chinach, wspólnym przedsięwzięciu McDermott i CSIC Wuchuan. Będzie to wymagało mobilizacji niektórych samobieżnych osi transporterów modułowych (SPMT), a także dodatkowych ciężkich dźwigów.
Mammoet aktywnie uczestniczył w projekcie Yamal LNG, transportując około 142 modułów w ekstremalnych temperaturach znacznie poniżej -50ºC, a także zarządzając składowiskiem pośrednim w Zeebrugge w Belgii.
Doki w Chinach pękają w szwach. W Korei i UE pustoszeją
ABB dostarczy pierwszy na świecie morski system ładowania dla nowych promów elektrycznych Auckland Transport
Zatwierdzenie AiP dla innowacyjnego projektu statku ekspedycyjnego
Mostostal Chojnice ma nowego właściciela
Chiny chcą atomowego kontenerowca
Ceremonia z przytupem. Indie wodują trzy okręty naraz