• <
smartre_2023

Jest pozwolenie na użytkowanie dla fabryki Bilfinger Mars Offshore

14.12.2015 09:07 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Jest pozwolenie na użytkowanie dla fabryki Bilfinger Mars Offshore

Partnerzy portalu

Jest pozwolenie na użytkowanie dla fabryki Bilfinger Mars Offshore - GospodarkaMorska.pl

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie obiektów na terenie fabryki Bilfinger Mars Offshore. Trwa produkcja fundamentów morskich elektrowni wiatrowych. Pierwsze z nich trafią do duńskiego koncernu Dong Energy.

Do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektów budowlanych został złożony dołączono do niego komplet dokumentów, wymaganych ustawą Prawo budowlane (m.in. oryginał dziennika budowy, protokoły badań i sprawdzeń, dokumentację geodezyjną, potwierdzenie odbioru wykonanych przyłączy itd.). „Ostatnie tygodnie przed złożeniem wniosku to była bardzo intensywna praca całego naszego zespołu” – mówi Wacław Postoła, kierownik budowy Bilfinger Mars Offshore. „To ważny dla nas moment – kolejny kamień milowy w realizacji projektu za nami” – dodaje Przemysław Milczarek członek zarządu spółki.

Wydanie pozwolenia na użytkowanie było poprzedzone kontrolą Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Szczecinie. Potwierdziła ona m.in., że roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z projektem budowlanym, a wbudowane wyroby budowlane są dopuszczone do obrotu w budownictwie.

W fabryce Bilfinger Mars Offshore jako pierwsze powstaną platformy pośrednie (91 sztuk) dla duńskiego koncernu energetycznego Dong Energy. Z fabryki BMO w Szczecinie wypłyną konstrukcje o łącznej wadze ok. 30 000 t (22,500 t stali i 7,500 t żelbetu) i łącznej długości ponad 2 000 m. Platformy montowane będą na farmie Race Bank, u wybrzeży hrabstwa Norfolk (Anglia). Farma dostarczy energię dla ponad 400.000 gospodarstw domowych.

Kolejnym etapem realizacji projektu będzie otrzymanie pozwolenia na użytkowanie malarni (trwają tam ostatnie prace wykończeniowe) i torowiska dla najwyższej w mieście, i jednej z najwyższych w Europie, suwnicy bramowej (ok. 120 m wysokości, z możliwością udźwigu do 1400 ton). Jej poszczególne elementy są obecnie składowane na placu przy fabryce. Niektóre z jej części składowych zostały już zmontowane – finał montażu i posadowienie jej przy nabrzeżu planowane jest na grudzień

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.