• <
KONGSBERG_2023

Japoński gigant stoczniowy przechodzi restrukturyzację

PMK

05.09.2018 20:39 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Japoński gigant stoczniowy przechodzi restrukturyzację

Partnerzy portalu

Japoński gigant stoczniowy przechodzi restrukturyzację - GospodarkaMorska.pl

Japońska stocznia Mitsubishi Heavy Industries przeszło restrukturyzację i podzieliło się na dwie osobne spółki.

Pierwsza ze spółek - Mitsubishi Shipbuilding Co. będzie prowadziła głównie budowy statków wymagających szerokiego wyposażenia. Firma skupi się na budowie i naprawie promów, drobnicowców, wycieczkowców, jednostek ro-ro, specjalistycznych jednostek, okrętów patrolowych i wielu innych.

Mitsubishi Heavy Industries Marine będzie z kolei zajmować się budową dużych jednostek i konstrukcji morskich. Siedzibą spółki będzie japońskie Nagasaki w miejscu wcześniejszego zakładu Nagasaki Shipyard & Machinery Works.

Obydwie firmy rozpoczęły działalność 1 lipca 2018 roku. Mimo osobnych zarządów spółki mają ściśle ze sobą współpracować.

Powodem kryzysu na rynku stoczniowym jest spadek cen ropy, który otrzymuj się już od ponad roku. Spowodowało to odwołanie i opóźnienie wielu kontraktów z branży offshore. Dodatkowo nadpodaż jednostek na rynku masowym i kontenerowym spowodowała brak nowych zamówień. Stocznie odniosły duże straty.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.