• <

Invest in Pomerania na OTC 2019 – jednej z największych imprez sektora ropy naftowej i gazu (foto)

Strona główna Stocznie, offshore Invest in Pomerania na OTC 2019 – jednej z największych imprez sektora ropy naftowej i gazu (foto)
Invest in Pomerania na OTC 2019 – jednej z największych imprez sektora ropy naftowej i gazu (foto) - GospodarkaMorska.pl

pc/investinpomerania.pl

14.05.2019 Źródło: własne

Invest in Pomerania po raz pierwszy zaprezentowała potencjał inwestycyjny regionu w pomorskim sektorze morskim i offshore podczas tegorocznej konferencji Offshore Technology (OTC) w Houston w Teksasie, 4–6 maja 2019 r.

Pomorze ma długie tradycje i wysoko rozwinięte kompetencje w przemyśle stoczniowym, który od lat specjalizuje się w produktach niszowych o wysokiej wartości dodanej, takich jak statki typu PSV (Platform Support Vessels), jednostki „jack-up” (do budowy i obsługi farm wiatrowych typu offshore), czy kablowce.

OTC – jedne z największych targów odbywających się corocznie w Stanach Zjednoczonych, które plasują się także wśród 10 największych wydarzeń pod względem frekwencji – były doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału inwestycyjnego województwa pomorskiego. Towarzyszące Invest in Pomerania na wspólnym regionalnym stoisku firmy sektora morskiego zaprezentowały swoją ofertę usług i produktów – począwszy od projektowania statków, budowę i modernizację wnętrz jednostek pływających, poprzez diagnostykę i serwis silników morskich, naftowych, gazowych i przemysłowych aż po montaż systemów oczyszczania spalin i instalacje gaśnicze.

Amerykańskie inwestycje na Pomorzu


Firmy amerykańskie generują najwięcej projektów inwestycyjnych zarówno w kraju, jak i w Pomorskiem. W 2018 r. wartość amerykańskich inwestycji w Polsce wyniosła 42 mld USD, co przełożyło się na ponad 220 tys. miejsc pracy. Wśród kluczowych amerykańskich inwestorów znajdują się Amazon, Google, 3M, GE, JP Morgan i Goldman Sachs, a samo Trójmiasto jest siedzibą centrów badawczo-rozwojowych firm takich jak Amazon (prace nad Alexą) i Intel (systemy dla pojazdów autonomicznych), zakładów produkcyjnych (m.in. Eaton, Federal Mogul, Flex, Jabil), oraz centrów usług wspólnych (np. Arrow lub State Street, by wymienić tylko kilka).

Uznając rynek amerykański za jeden z priorytetowych kierunków, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) otworzyła niedawno biuro handlowe w Houston, które będzie obsługiwać siedem stanów w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych (Arkansas, Kansas, Louisiana, Missisipi, Nowy Meksyk, Oklahoma, Teksas).

– Biuro w Houston jest 70-tą placówką, którą PAIH uruchomił w ciągu dwóch ostatnich lat, dołączając tym samym do sieci pięciu innych amerykańskich biur w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Chicago, Los Angeles i San Francisco – powiedziała Zuzanna Kobrzyńska, szefowa biura w Houston. – Ten dynamiczny rozwój jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie rynku amerykańskiego jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata – dodała.

– Dysponując ponad 15-letnim doświadczeniem we wspieraniu amerykańskich firm, PAIH zamierza dalej ściśle współpracować zarówno z amerykańskim biznesem, jak i polskimi agencjami, w tym Invest in Pomerania – zapowiedziała Kobrzyńska.

Źródło:
własne
 Ropa brent 43,26 $ baryłka  0,56% 14:55
 Cyna 17150,00 $ tona 1,12% 6 lip
 Cynk 2037,00 $ tona 0,84% 6 lip
 Aluminium 1593,00 $ tona 0,76% 6 lip
 Pallad 1951,05 $ uncja  0,65% 14:55
 Platyna 869,85 $ uncja  1,25% 14:56
 Srebro 18,79 $ uncja  0,91% 14:55
 Złoto 1815,55 $ uncja  0,45% 14:56

Dziękujemy za wysłane grafiki.