• <
BOTA_2023

Odbudowa przemysłu stoczniowego jednym z postulatów Andrzeja Dudy

25.05.2015 13:18 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Odbudowa przemysłu stoczniowego jednym z postulatów Andrzeja Dudy

Partnerzy portalu

Były minister gospodarki morskiej, a obecny Europoseł PiS Marek Gróbarczyk zapowiada, że będzie mobilizował Dudę do walki o reaktywację przemysłu stoczniowego. - Bo dla nas najistotniejszy jest rozwój gospodarczy Polski - mówi Gróbarczyk.

Andrzej Duda w swojej kampanii wyborczej zapowiedział o planach odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego, ale bliższych szczegółów jak dotąd nie podał. Europoseł Gróbarczyk mówi, że odbudowa tej dziedziny gospodarki jest możliwa i o ile powstanie dany projekt, będzie zawierał warunki preferencyjnego traktowania branży okrętowej.

- To nie jest łatwe, ale jest to możliwe, jeśli chodzi o preferencje organizacyjne czy prawne. Chodzi też o skierowanie pieniędzy - mówił Gróbarczyk. - Przecież tu nadzieja planu Junckera i tych ogromnych miliardów, które muszą właśnie być skierowane w branże dające możliwości rozwoju gospodarczego, a przede wszystkim miejsc pracy – powiedział dla Radia Szczecin Europoseł.

Dokładnie tydzień temu, 18 maja br. Andrzej Duda stał przed bramą Stoczni Szczecińskiej mówiąc:

- Musimy w naszym kraju odbudować nowoczesny przemysł stoczniowy, nowoczesny przemysł morski. 38-milionowy naród mieszkający w jednym z większych krajów europejskich, o długim wybrzeżu, nie może sobie pozwolić na to, choćby ze względów strategicznych, żeby nie budować u siebie statków. Nowoczesny przemysł stoczniowy  musi zostać z czasem odbudowany – mówił.

Dziękujemy za wysłane grafiki.